اخبار

همایش و کارگاه آموزشی اداره موثر تعاونی های سهام عدالت استان سیستان و بلوچستان

همایش و  کارگاه آموزشی اداره موثر تعاونی های سهام عدالت استان سیستان و بلوچستان
داریوش پاک بین مدیر عامل سهام عدالت سراسری کشور در جمع مدیر عامل شرکتهای تعاونی سهام عدالت استان گفت: توزیع ثروت کشور بین مردم در واقع بازگرداندن حق مردم به خودشان تفکری بود که در دولت نهم با اجرای سهام عدالت شکل گرفت. وی یادآوری نمود با اجرای این طرح و طرح یارانه ها فاصله طبقاتی به حداقل رسید.

پاک بین گفت پیش از توزیع سهام عدالت در بسیاری از شهرستانها و روستاها شناختی نسبت به بورس وجود نداشت اما هم اکنون منافع مردم با سهام عدالت در بنگاه ها درگیر شده است.
مدیر عامل اتحادیه سراسری سهام عدالت به مدیران عامل شرکت ها توصیه نمود ضرورت کاندیداها در دوره آینده داشتن حداقل مدرک لیسانس می باشد. وی از مدیران خواست بدون توجه با شایعات با دلگرمی بیشتری به فعالیت خود ادامه دهند.
 در ادامه مدیر عامل اتحادیه سهام عدالت و شرکت سرمایه گذاری استان ، دکتر فرهاد شهرکی به بررسی مسائل و مشکلات تعاونی های سهام عدالت از ابتدا تا کنون و ارائه راهکارهایی به منظور ادامه فعالیت موفق مدیران در سطح استان پرداخت. وی گفت دولت محترم اجرای واگذاری سهام در قالب سهام عدالت، شرکتهای خوب و سود ده خود را در سبد سهام عدالت قرار داده که از جمله میتوان به سهام شرکت مس فولاد و مخابرات اشاره کرد.
دکتر شهرکی افزود هدف دولت این بود که بوسیله سهام عدالت مردم را در اداره امور اقتصادی دخالت دهد اتفاقی که در اکثر کشورهای پیشرفته هم روی داده چرا که فرهنگ سهام داری و مشارکت مردم در امور اقتصادی اتفاق نمی افتاد به جز از طریق سهام عدالت.
در ادامه محمود وزیر رئیس اداره تعاونی های سهام عدالت کشور به تاریخچه تعاون قبل ا ز انقلاب و بعد از انقلاب پرداخت و در ادامه به  تدریس آیین نامه و بخشنامه های قانون بخش تعاون و سهام عدالت در دونوبت صبح و بعد از ظهر پرداخت و در پایان دوره از حاضرین آزمون پایانی به عمل آمد.

۱۸ دی ۱۳۸۹ ۰۸:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید