اخبار

ثبت 12 شرکت تعاونی برای توسعه و اشتغال مرزنشینان چابهار

ثبت 12 شرکت تعاونی برای توسعه و اشتغال مرزنشینان چابهار
رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: 12شرکت تعاونی روستایی برای توسعه و اشتغال مرزنشینان این شهرستان ثبت شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان و به نقل از ایرنا؛ عبدالله امیریان افزود: از مجموع 12 تعاونی یاد شده 6 شرکت تعاونی مرزنشین فعال و بقیه غیر فعال هستند.

وی افزود: 14 هزار و 33 نفر عضو تعاونی های مرزنشین چابهار با بیش از پنج میلیارد و 754 هزار ریال سرمایه هستند.

وی تشکیل تعاونی توسعه و عمران شهرستان، تشکیل تعاونی توسعه تعاون روستایی، ایجاد راهکار برای فعال کردن تعاونی های غیر فعال و تشکیل تعاونی تامین نیاز تولیدکنندگان را از جمله برنامه های مهم اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی چابهار عنوان کرد

وی نصف شدن سهمیه هر نفر از مرزنشینان، بالا بودن هزینه مالیاتی و مشکلات گمرکی را از جمله مهمترین مشکلات تعاونی های چابهار عنوان کرد و گفت: پیش از این تعاونی ها از عوارض معاف بودند ولی هم اینک 30 درصد باید عوارض پرداخت کنند.

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی چابهار دلایل غیر فعال بودن برخی تعاونی ها را کمبود نقدینگی و سرمایه، دریافت نکردن تسهیلات با سود معقول، اختلاف میان اعضا و نداشتن دانش و تخصص کافی برخی از مدیران شرکت های تعاونی عنوان کرد.

امیریان اظهار داشت: بخش تعاون نیز می تواند در زمینه اقتصادی، اجتماعی و حتی از لحاظ سیاسی برای کشور تعیین کننده باشد.

وی تصریح کرد: جایگاه تعاون در اصل 43 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز به صراحت بیان شده که با فعال سازی تعاونی ها تامین نیازهای اساسی نظیر مسکن، پوشاک، بهداشت، درمان، آموزش و پروش و امکانات لازم برای تشکیل خانواده برای همه منجر خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

۲۷ دی ۱۳۹۶ ۰۸:۴۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید