اخبار

برگزاری دوره آموزشی طبقه بندی مشاغل در سیستان و بلوچستان

برگزاری دوره آموزشی طبقه بندی مشاغل در سیستان و بلوچستان
معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: دوره آموزشی طبقه بندی مشاغل به مدت دو روز در این اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ امید آذرنگ افزود: این دوره آموزشی با حضور 30 نفر از کارشناسان روابط کار و بیمه بیکاری سراسر استان به مدت 16 ساعت برگزار شد.

وی طرح های طبقه بندی مشاغل در کارگاه ها را اولین ضابطه مدرن در زمینه اجرای ارزشیابی مشاغل در کارخانجات دانست و گفت : واحد های مشمول قانون کار که دارای حداقل  50 نفر کارگر مشمول قانون کار (اعم از موقت و دائم) باشند الزاما مشمول اجرای طرح طبقه بندی مشاغل می باشند.

معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را ارتقاء سطح دانش شرکت‌کنندگان عنوان کرد و افزود: آشنایی با قوانین و مقررات مرتبط با موضوع طبقه‌بندی مشاغل، وظایف اعضای دائمی کمیته طبقه‌بندی مشاغل، مفاد دستورالعمل اجرایی طرح، نحوه ضوابط مربوط به فوق‌العاده جذب و مزایای پست و الزامات اجرای طرح ارزشیابی و طبقه‌بندی مشاغل در کارگاه‌های تحت پوشش از دیگر اهداف این دوره است.

آذرنگ با بیان اینکه بزرگ‌ترین و مؤثرترین عامل انگیزه برای کارکنان و جلب رضایت آنان، حقوق و دستمزد است، افزود: عدم تعادل بین حقوق و دستمزدها و نبود ضابطه صحیح برای تعیین ارزش واقعی مشاغل یکی از بزرگ‌ترین مشکلات مدیران در محیط‌های کاری است.

وی گفت: با تحقق دستورالعمل اجرائی طرح و نظام ارزیابی، مشاغل مختلف بر اساس روش امتیازی که مبتنی بر تجزیه‌ وتحلیل عوامل تشکیل‌دهنده شغل است مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

 

انتهای پیام/

 

 

۱۸ دی ۱۳۹۶ ۰۸:۲۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید