اخبار

اشتغال ۱۰هزار خانوار چابهاری با راه اندازی تعاونی توسعه پایدار سواحل مکران

اشتغال  ۱۰هزار خانوار چابهاری با راه اندازی تعاونی توسعه پایدار سواحل مکران
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی چابهار گفت: با راه اندازی شرکت تعاونی توسعه پایدار سواحل مکران چابهار برای 300 نفر بطور مستقیم و 10 هزار خانوار بطور غیر مستقیم شغل ایجاد شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ عبدالله امیریان افزود: این شرکت تعاونی در زمینی به مساحت ۷۳ هکتار و با اعتباری بالغ بر  ۲۰ میلیون دلار از محل تسهیلات بانک انصار و آورده بخش خصوصی،  در راستای رفع محرومیت و اشتغال زایی در استان کار خود را در زمینه پرورش شتر مرغ از ۳ماه قبل در محدوده منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار آغاز کرده است.

وی تصریح کرد: فعالیت این شرکت تعاونی در بخش های جوجه کشی، پرواربندی، کشتارگاه، پرورش جوجه، تولید محصولات پوستی مانند کفش، کیف، کمربند و غیره...، تولید محصولات آرایشی و بهداشتی از روغن شترمرغ، تولید محصولات از پرشترمرغ، تولید کود دامی و ارائه خدمات گردشگری شامل محل آموزش، فروشگاه، رستوران و استراحتگاه اقامتی است. 

امیریان افزود: با توجه به منابع و امکانات دیرین و سنتی استان، تمامی سازه این طرح با استفاده از علم، صنعت طبیعی و زیبایی فراموش شده سنتی ساخته شده است.

معاون مدیرکل و رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی چابهار همچنین تاکید کرد: تمامی شهروندان استان میتوانند از طریق پرورش جوجه و باز فروش آن به این شرکت تعاونی، به طور مستقیم در این طرح سهیم شوند.

 

 

 

انتهای پیام/

 

۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۳:۰۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید