اخبار

توجه به مناطق محروم سیستان و بلوچستان باید بیشتر شود

توجه به مناطق محروم سیستان و بلوچستان باید بیشتر شود
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: توجه به مناطق محروم به ویژه در سیستان و بلوچستان باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ عبدالرضا عزیزی در دیدار با امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان اظهار داشت: در جمهوری اسلامی ایران به مناطق محروم سیستان و بلوچستان توجه شده است اما باید نگاه ویژه تری به این مناطق داشت.
وی با اشاره به روند گازرسانی به سیستان و بلوچستان گفت: گازرسانی به تمام شهرستان های این استان سبب توسعه بیشتر این نقطه از ایران اسلامی می شود.
وی همچنین چابهار در سواحل مکران را بزرگترین بندرگاه تخلیه بار کشور برشمرد و گفت: تقویت زیرساخت های این بندر نقش مهمی در افزایش تعاملات تجاری با کشورهای حاشیه اقیانوس هند و آسیای میانه و افغانستان دارد.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش موثر علما در ایجاد وحدت میان شیعه و سنی اظهار داشت: مردم سیستان و بلوچستان اعم از شیعه و سنی همکاری بسیار خوبی با مسئولان در تقویت وحدت و برقراری امنیت در این استان دارند.
عزیزی خاطرنشان کرد: سیزدهم آذرماه رئیس جمهوری ایران اسلامی با همراهی 27 وزیر از گروه دارایی و اقتصادی کشورهای مختلف در چابهار حضور خواهد یافت، که انتظار می رود با این حضور مشکلات حل شود.
امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان در این دیدار از حضور اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در سیستان و بلوچستان برای بررسی مشکلات این استان قدردانی کرد.
مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی انسجام و همدلی میان شیعه و سنی را در شرایط کنونی بسیار مهم و حیاتی دانست و گفت: دشمنان این آب و خاک نهایت تلاش خود را برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان به کار می برند تا بتوانند کشورهای اسلامی را با هم درگیر و مسلمانان را از هم دور کنند.
وی ادامه داد: توطئه های دشمنان در ایران اسلامی به لطف پروردگار، بیداری ملت و هوشیاری رهبر معظم انقلاب اسلامی خنثی شده است.
وی با اشاره به زلزله اخیر غرب کشور گفت: تمام ایرانیان با همدلی و انسجام حضوری پرشور در صحنه حمایت از زلزله زدگان داشتند که نشان از بالا بودن سطح وحدت در کشور دارد.
وی بازگشایی بازارچه های مرزی را راهکار توسعه و خودکفایی سیستان و بلوچستان دانست و گفت: انتظار می رود نمایندگان مجلس در کنار دولتمردان به این امر توجه ویژه داشته باشند.

 

 

انتهای پیام/

۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۷:۴۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید