اخبار

خسارت عرضه و فروش مواد مخدر به کشور 400 هزار میلیارد ریال است

خسارت عرضه و فروش مواد مخدر به کشور 400 هزار میلیارد ریال است
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: عرضه، فروش و مصرف مواد مخدر افزون بر 400 هزار میلیارد ریال خسارت به کشور وارد می کند که این آمار بالا فاجعه ای بزرگ است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ عبدالرضا عزیزی در جلسه شورای اداری  شهرستان خاش اظهار داشت: خسارت های مصرف موادمخدر در کشور بسیار زیاد است و با حجم بالای ضررهای مالی درصدی بسیار اندک کار عمرانی انجام می شود.
وی افزود: ارائه تسهیلات بدون ربا به روستاییان سبب رفع مشکلات اقشار محروم و نیازمند می شود و در این مسیر باید مجلس، دولت، کمیته امداد و بهزیستی و غیره ورود پیدا کنند.
وی بیان کرد: بالا بردن حقوق و مستمری مددجویان و اقشار نیازمند راهی درست برای کمک به حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم نیست بلکه می توان از راه تولید و صادرات محصولات مختلف به ویژه تولید انرژی های نو (برق) به بالا بردن تولید ملی و درآمد مردم کمک کرد.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بانکداری اسلامی باید در جامعه رواج پیدا کند زیرا گرفتن سود و ربا از سوی بانک ها در کشور گرفتاری های فراوانی را برای مردم و مسئولان پدید آورده است.
عزیزی تصریح کرد: اعتقاد جامعه اهل سنت در تحریم بانک ها و نگرفتن تسهیلات دارای سود و ربا ارزشمند است و امیدواریم این موضوع در کشور هم مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: مسئولان باید با ارائه ایده های نوین و کارآمد به کاهش مشکلات مردم در جامعه کمک کنند و هدفشان جذب اعتبار و هزینه کرد آن بدون برنامه ریزی نباشد.
وی ادامه داد: دلبستگی اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس به مردم سیستان و بلوچستان سبب شد که با هدف کاهش مشکلات مردم در آغازین روزهای ماه ربیع الاول به این منطقه سفر کنیم.
وی با ابراز تاسف از وقوع زلزله در غرب کشور و خسارت به بسیاری از هموطنان گفت: انسجام مردم ایران سبب خدمات دهی خوبی به آسیب دیدگان شده است.

 

انتهای پیام/

۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۷:۳۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید