اخبار

گردهمایی یک روزه مشترک روسای ادارات تعاون و شعب بانک توسعه تعاون استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

این گردهمایی با حضور روسای ادارات تعاون و شعب بانک توسعه تعاون در محل اداره کل تعاون سیستان و بلوچستان برگزار شد. در این گردهمایی مدیر کل تعاون استان با اشاره به نقش تعاون در توسعه اقتصاد پایدار کشور گفت: امروزه اشتغال یکی از بحث های محوری و دغدغه های اصلی دولت محسوب می شود و دولت کریمه و مهرورز در چند سال اخیر بعد از مسکن، ایجاد اشتغال جوانان را سرلوحه کار خود قرار داده است.

غلام‌محمد طاهری در ادامه افزود: آنچه که در بحث  اشتغال مهم و ضرروی به نظر می رسد شناسایی و ساماندهی افراد تحصیل کرده و جویای کار است که این افراد در تعاونی های مختلف عضویت پیدا کرده و یا خود اقدام به ایجاد تعاونی می کنند که در این رابطه می توان گفت کار آفرینی های بسیاری از سوی این عزیزان صورت گرفته است.
طاهری اظهار کرد: جذب تسهیلات بانکی یکی دیگر از مواردی است که تعاونی های شهرستانها باید به آن توجه خاصی داشته باشند. به گفته طاهری اکنون بانک توسعه تعاون کمک های زیادی را به کارآفرینان بخش تعاون انجام داده و با دادن تسهیلات ویژه به تعاونی ها کمک قابل ملاحظه ای را در اشتغالزایی داشته است.
وی با تاکید بر جذب سرمایه ها به استان از سوی تعاونی ها گفت: با توجه و حمایت دولت مهرورز زیرساخت‌ها در استان فراهم شده و با فعال کردن تعاونی ها و سوق دادن به این بخش می توان در سطح استان اشتغالزایی خوبی را انجام داد.
 مدیرکل تعاون استان ادامه داد: یکی از موارد دیگری که باید به آن توجه لازم شود بخش آموزش است که باید با برنامه ریزی هایی که در این باره صورت می گیرد کارآفرینان و تعاونی ها را تشویق به کار کرد و آگاهی آنها را نسبت به مسائل کار آفرینی و تولیدی افزایش داد. 

وی خاطر نشان کرد: یکی از مشکلاتی که تعاونی ها با آن در شرایط کنونی روبه‌رو هستند عدم آگاهی آنها نسبت به کارشان است که در این خصوص با آموزش های کافی و لازم  می توان آگاهی لازم را به آنان داد.
همچنین در ادامه این جلسه سرپرست اداره امور شعب بانک توسعه تعاون استان از راه اندازی شرکت تامین سرمایه در آینده نزدیک در استان خبر داد و گفت: راه اندازی شرکت تامین سرمایه از اولویت هاست که در دستور کار قرار گرفته که نقش عمده آن  عملیات شبه پول است و واسطه بین بانک و سرمایه گذاران می باشد.
علیرضا شهرکی افزود: این شرکت ها سرمایه های سرگردان در جامعه را جذب می کند و پلی میان سرمایه گذاری و سرمایه پذیر است.
به گفته وی شرکت تامین سرمایه بنا به قانون با سرمایه 100 میلیارد تومانی راه  اندازی می شود که بر اساس سهمه بندی  40 درصد سهمیه بانک توسعه تعاون است و مابقی از طریق فعالان بانک اقتصاد تعاون تهیه می شود.
شهرکی ادامه داد: صندوق ضمانت تسهیلات هم به زودی در استان راه اندازی می شود تا مشکل تعاونگران که در هنگام دریافت وام ضمانت لازم داشت از این طریق تا حدود زیادی برطرف  شود.
سرپرست اداره امور  شعب بانک توسعه تعاون استان در پایان گفت: ایجاد سیستم های بانک دارای الکترونیک امری است تخصصی که بانک توسعه تعاون نیز در این راستا گامهای اساسی برداشته است و به حمدا... امروز زیرساخت های الکترونیکی بانک توسعه تعاون در سطح استان به شدت در حال گسترش است.
وی ضمن ارائه راهکارهای لازم به عملکرد ادارات تعاون و شعب شهرستانها پرداخت در خاتمه با اهداء لوح از کارکنانی که تلاش مضاعفی را در جهت ایجاد پیشبرد اهداف بخش تعاون مبذول داشته اند تقدیر و تشکر به عمل آمد.

۲۵ آبان ۱۳۸۹ ۰۸:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید