اخبار

اجرای طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی در سیستان و بلوچستان

اجرای طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی در سیستان و بلوچستان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از اجرای طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی در سیستان و بلوچستان همزمان با سراسر کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛  مهرداد جهاندیده گفت: با اجرای این طرح به فرزندان زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی کارت هویت داده می شود که بر اساس آن می توانند در مدرسه ثبت نام کنند و پس از مدتی دفترچه بیمه هم بگیرند اما در این مرحله تنها سرشماری انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه این سرشماری در کل کشور شروع شده است افزود:  در همین راستا برای تکمیل اطلاعات در قالب سرشماری از تمام بانوانی که همسر غیر ایرانی دارند، تقاضا می‌شود هر چه سریع‌تر نسبت به ارسال کد ملی خود به شماره 2000195 از طریق پیامک اقدام کنند تا در سامانه ثبت شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه  این طرح شامل همسران یعنی مردان غیر ایرانی نمی شود و این طرح برای فرزندان آنان است گفت: زنانی که دارای شرایط مذکور هستند ضرورتی برای مراجعه به نهاد یا سازمانی در این‌ باره نداشته و تنها باید به شماره اعلام شده جهت این سرشماری پیامک بزنند تا پس از طی مراحل لازم کارشناسان وزارت تعاون,کار و رفاه اجتماعی با آنان تماس بگیرند.

جهاندیده افزود: لایحه طرح سرشماری از زنان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی  در راستای هویت‌دار شدن فرزندان این افراد، توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به دولت ارائه شد که پس از تصویب کلیات به مرحله اجرا در آمد.

انتهای پیام/

۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۱۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید