اخبار

تجلیل از 21 تعاونی برتر سیستان و بلوچستان

تجلیل از 21 تعاونی برتر سیستان و بلوچستان
در دوازدهمین جشنواره تعاونی های برتر سیستان و بلوچستان از 21 تعاونی برتر قدردانی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در این مراسم گفت: استفاده از ظرفیت های بومی برای تقویت تعاونی ها و فعال شدن مراکز تعاونی در روستاهای استان موجب جلوگیری از حاشیه نشینی شهرها و سکونت ماندگار در روستاها می شود.

مهرداد جهاندیده با اشاره به اینکه در استان  ١١٦ تعاونی مرزنشین با یک میلیون و ٢٠٠ هزار عضو وجود دارد، افزود: پارسال از طریق این تعاونی ها  ٨٢ میلیون دلار صادرات داشته ایم.
وی تاکید کرد: با هماهنگی های انجام شده ، تمام مبادلات مرزی با اولویت تعاونی های مرزنشین در استان انجام می گیرد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه مرز و دریا دو گونه دیگر اقتصاد تعاونی در استان هستند افزود: تعاونی‌های ما در حوزه مرز و دریا فعالیت خوبی دارند که نقش تعیین کننده و اثر گذار آن بر مردم مرزنشین وساکنان منطقه و آنان که متکی به کار کرد اقتصاد مرز و اقتصاد دریا هستند را می توانیم با واگذاری بیشتر این بخش به آنها تحقق ببخشیم.

جهاندیده همچنین با اشاره به فعالیت 2 هزار و 372 شرکت تعاونی دراستان افزود:  ٢٣٤ هزار نفر عضو این تعاونی ها هستند و برای بیش از ٤٣ هزار نفر ایجاد اشتغال شده است.

امینی فرد رییس مجمع نمایندگان استان هم با اشاره به ظرفیت بالای کشاورزی در استان گفت:  تعاونی ها با فعالیت در این زمینه می توانند از حاشیه نشینی روستاییان در شهرها جلوگیری کنند.

 

انتهای پیام/

 

۱۸ شهریور ۱۳۹۶ ۱۸:۵۰
روابط عمومی اداره کل تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید