اخبار

همایش تکنولوژیهای جدید صنعت ، تاسیسات و بهینه سازی مصرف انرژی

همایش تکنولوژیهای جدید صنعت ، تاسیسات و بهینه سازی مصرف انرژی
همایش تکنولوژیهای جدید صنعت ، تاسیسات و نهینه سازی مصرف انرژی با حضور جمعی از مدیران کل استان ، صاحب نظران ، مدیران و روسای هیات مدیره اتحادیه ها و شرکت های تعاونی مسکن و مدیران شرکت تحصصی گیتی پسند ، ساعت 9 صبح روز دوشنبه مورخ 89/7/5 در سالن اجتماعات اداره کل کار و امور اجتماعی برگزار گردید

ابتدا غلام محمد طاهری مدیر کل تعاون استان ضمن خیر مقدم به حاضرین در خصوص معرفی تکنولوژی نوین در صنعت ساختمان اظهار داشت صنعتی سازی با تکنولوژی نوین در مصرف بهینه انرژی مفید می باشد و از پرت مصالح ساختمانی و نخاله  های ساخت و ساز حتی المکان جلو گیری می شود و بهروری بهتری از آسایش و آرامش خواهیم داشت حتی در سرمایش و گرمایش ساختمان ها نیز بسیار مفید و مؤثر است .
مدیرکل تعاون سیستان و بلوچستان از به کارگیری فناوری روز و تکنولوژی‌های جدید در محصولات شرکت گیتی پسند که برای نخستین بار در جهان در صنعتی‌سازی از استانداردترین روش‌ها با تحقیق و پژوهش و از اساتید خبره استفاده شده سخن گفت و تصریح کرد: تلاشگران صنعت تولید مسکن توانستند برای نخستین بار در جهان جایگاه علمی، تحقیقاتی و آموزشی ارزشمندی را به دست آورند که مورد تأیید متخصصان فن در دنیا قرار گرفته است.
مدیر مسئول شرکت تخصصی گیتی پسند نیز در این همایش به معرفی دستاوردهای این شرکت پرداخت و گفت: گروه صنعتی گیتی پسند، نخستین گروه تحقیقاتی، پژوهشی و آموزشی در کشور است که دارای 11 کمیته علمی تحقیقاتی با شش هزار نماینده و دو هزار و 600 پرسنل و 22 واحد فعال تولیدی و پنج دفتر خدماتی در سراسر کشور فعالیت می‌کند. عیدو تقی‌یار از عمده‌ترین وظایف این مجموعه تخصصی صنعتی را تمرکز، مدیریت، کنترل و نظارت بر کیفیت و استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های روز با آخرین فناوری ‌روز دنیا برشمرد. وی از همکاری این واحد بزرگ صنعتی با اداره استاندارد، نظام مهندسی، مرکز فنی‌ و حرفه‌ای و عضویت در مؤسسات مربوطه بین‌المللی تقدیر کرد و گفت: شرکت گیتی پسند جایگاه علمی ویژه‌ای در سازمان مقررات ملی ساختمان در دنیا پیدا کرده و به عنوان نخستین دارنده گواهینامه ملی مقررات در این سازمان است. مدیر مسئول شرکت تخصصی گیتی پسند تصریح کرد: شرکت گیتی پسند در همایش‌ها و نمایشگاه‌های سراسر دنیا با ارائه مقالات علمی و تحقیقی فراوان موفق به کسب گواهینامه مقررات ملی شد و توانست با صدور تشخیص کیفیت، مجوز فعالیت بگیرد. تقی‌یار بیان کرد: با همکاری و عضویت در آزمایشگاه‌ها همکار اداره استاندارد توانستیم مجوز فعالیت اخذ کنیم و با انجام تست‌های گوناگون از معتبرترین دستگاه‌ها در خاورمیانه، نمایندگی صدور تشخیص کیفیت در خاورمیانه و از میان کشورهای صاحب صنعت را به دست آوریم. وی با اطمینان دادن به فعالان ساخت و ساز در کشور گفت: با استفاده از سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، محصولات شرکت گیتی پسند در صنعت ساخت و ساز حداقل بیش از 85 درصد در مصرف بهینه انرژی صرفه‌جویی می‌شود.
مدیر‌مسئول شرکت تخصصی گیتی پسند در ادامه با توجه به هدفمند شدن یارانه‌ها استفاده از این صنایع نوین را یک ضرورت مهم دانست و افزود: 12 واحد تولیدی در ارتباط با صنعت ساختمان‌سازی فعالیت می‌کنند که با بهره‌گیری از صنایع نوین جدید می‌توان در هزینه‌ها و مصرف انرژی و سبک‌تر کردن وزن مصالح در ساختمان، طولانی‌تر کردن عمر ساختمان، مصرف بهینه و بهره‌وری بیشتر در انرژی، مقاوم‌تر کردن در مقابل سیل و زلزله، کوتاه کردن زمان ساخت و ساز و جلوگیری از پرت مصالح در ساخت و ساز و ذخیره انرژی و ... کمک کرد.
وی خاطرنشان کرد: تولید این صنایع و استفاده در صنعت ساخت باعث شد از سوءاستفاده سودجویان و فرصت طلبان در این زمینه در ساخت و سازها جلوگیری شود.  تقی‌یار به خانه‌های پیش ساخته تمام صنعتی اشاره کرد و گفت: با استفاده از مجهزترین سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی پس از ثبت و سفارش می‌توان در مدت کم‌تر از 10 روز خانه‌دار شد.

۷ مهر ۱۳۸۹ ۰۸:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید