اخبار

هدف گذاری ایجاد تعاونی در 300 روستای سیستان و بلوچستان

هدف گذاری ایجاد تعاونی در 300 روستای سیستان و بلوچستان
استاندار گفت: با توجه به نامگذاری سال و اولویت تولید توام با اشتغال، ایجاد تعاونی در حداقل 300 روستای استان در سال جاری هدف گذاری شده است که این تعداد تعاونی می تواند محرکی برای سایر روستاهای استان باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ علی اوسط هاشمی در کارگروه تخصصی اشتغال استان اظهار داشت: تاسیس تعاونی در روستاها ضمن شناسایی قابلیت های هر روستا ، با تجمیع توانمندی ها و مهارت های ساکنان زمینه اشتغال فراهم می شود.

وی ادامه داد: بر اساس طرح ابلاغی دولت به استانها با مشارکت مرکز آموزش فنی حرفه ای ، اداره کل تعاون ، جهاد کشاورزی و صنعت و معدن واحدهای تولیدی که زمینه آموزش و ارتقا مهارت دانش آموختگان دانشگاهها را در محیط کارخانه فراهم  کنند حداکثر به مدت دو سال می توانند از پرداخت حق بیمه ( حداقل بین 300 تا 390 هزار تومان ) معاف شوند.

هاشمی تصریح کرد : از مدل های موفق تعاونی با 12 هزار میلیارد تومان گردش سرمایه الگو برداری شود و بازار متناسب با تقاضا و مهارت استان مبنای کار قرار گیرد.

وی با اشاره به 30 میلیارد دلار گردش سرمایه حاصل از مشاغل نو در کشور اظهار داشت: به استارت آپ هایی که می توانند بازار سازگار و متناسب با دانش ، تجربه و علاقه تحصیل کرده گان را فراهم کنند تسهیلات خوبی اختصاص خواهد یافت .

استاندار ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک اولین استان با رونمایی از طرح سند ارتقاء مهارت استان با هدف ایجاد اشتغال و ارتقای مهارت ها باشیم.

وی ادامه داد : فارغ التحصیلان رشته های آی . تی ، اقتصاد ، بازرگانی و مهارتهای خانگی با داشتن سهم در این مسیر نقشی نو ایفا نمایند.

استاندار خواستار بازنگری در بعضی از قوانین و بخشنامه ها شد که باعث رکود در واحد های تولیدی فعال شدند.

وی با اشاره به محدودیت سنی اعمال شده از سوی قانونگذاردر بسیاری از مشاغل افزود : عده ای از افراد جویای کار فاقد مهارت و سن مناسب جذب در بخش خصوصی و دولتی هستند و فرصت ها را در گذشته از دست داده اند که لازم است بازنگری نسبت به سن این افراد صورت گیرد و این گروه سنی نیز بتوانند در مسیر مهارت و آموزش قرار بگیرند.

هاشمی گفت : امروز بیش از 250 میلیارد تومان در کشور حق بیمه بیکاری پرداخت می شود .

۱۱ اَمرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۴۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید