اخبار

ابلاغ 24 میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از کارآفرینان سیستان و بلوچستان

ابلاغ 24 میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از کارآفرینان سیستان و بلوچستان
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: 24 میلیارد تومان اعتبار در قالب وام های اشتغالزایی در راستای حمایت از کارآفرینان استان در حوزه مشاغل خانگی، به این اداره کل ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، مهرداد جهاندیده در مراسمی که به مناسبت هفته ملی مهارت در یکی از پایگاههای توانمندسازی اداره کل فنی و حرفه ای استان در حاشیه شهر زاهدان برگزار شد گفت: این میزان اعتبار بصورت جداگانه و متفاوت از اعتباراتی است که به نهادهای همسو مانند کمیته امداد، بهزیستی و صندوق کارآفرینی امید به متقاضیان پرداخت می کنند.

وی مهارت و حرفه آموزی را مهمترین بُعد در عرصه توانمندسازی  بیان کرد و افزود: با تلاش ها و خدمات موثر اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در سراسر استان، این مهم به شکل قابل قبولی برای علاقمندان در حال اجراست.

رییس شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان با اشاره به طرح های تکلیفی اشتغالزا و تاثیرگذار دولت به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه ارتقای سطح مهارت و نوآوری و اشتغالزایی در کشور گفت: با توجه به اینکه بسته اشتغال فراگیر بعنوان یکی از این طرح ها براساس شناسایی رسته های شغلی پر اشتغال در هر منطقه و استانها پی ریزی شده است، با انجام کار مطالعاتی دینامیک اشتغال در استان، بسته های اشتغال در رسته های مختلف اقتصادی اعم از صنعت، خدمات و کشاورزی شناسایی شده تا پس از تصویب در کارگروه اشتغال استان و تایید نهایی شورای عالی اشتغال، قابلیت اجرایی به خود گیرد.

جهاندیده با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از گذشته به ترویج فرهنگ کارآفرینی بعنوان حلقه مفقوده اشتغال نیاز داریم افزود: اجرای رویداد کارآفرینی از ایده تا کسب و کار که از 10 روز قبل با حضور دو گروه از قوی ترین تیم های کارآفرینی کشور در استان آغاز شده است، توانسته به شکل فراگیر ایده ها و نظرات و خلاقیت هایی را برای اولین بار از قوه به بالفعل تبدیل کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همچنین با بیان اینکه یکی از زمینه های کاربردی در حوزه حاشیه شهرها می تواند توجه به تعاونی ها باشد، از آمادگی این اداره کل برای اجرای طرح پایلوت ایجاد کارگاه برای افرادی که مهارت آموخته اند و نیاز به ابزار برای اجرای فرایند تولید و کسب و کار را دارند خبر داد.

در این مراسم همچنین مدیران کل بهزیستی، آموزش فنی و حرفه ای و کمیته امداد استان نیز به بیان خدمات و مشوق هایی حمایت از کارآفرینان خرد و مشاغل خانگی در زمینه مهارت آموزی، توانمندسازی و اعطای تسهیلات پرداختند.

 

انتهای پیام//

 

۴ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۹:۳۷
روابط عمومی اداره کل تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید