اخبار

اجرای طرح تحقیقاتی تهیه سند راهبردی توسعه بخش تعاون در سه شهر استان

اجرای طرح تحقیقاتی تهیه سند راهبردی توسعه بخش تعاون در سه شهر استان
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: طرح تحقیقاتی تهیه سند راهبردی توسعه بخش تعاون استان در سه شهر زابل، ایرانشهر و چابهار اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده افزود: ترویج و گسترش تعاونی ها، تسهیل دسترسی تعاونی ها به امکانات و منابع مورد نیاز سرمایه گذاری، ارتقاء بهره وری و گسترش بازار تعاونی ها و یکپارچه سازی و همسویی بیشتر توسعه بخش تعاونی و توسعه استانی از مهمترین اهداف و اقدامات این سند است.

 وی مهمترین توانایی بخش تعاونی را در ایجاد اشتغال و بهبود بازار کار عنوان کرد و گفت: در صورت فعالیت موثر و گسترده تعاونی ها شاهد رشد در ایجاد اشتغال هم خواهیم بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به اهداف کیفی و کمی سند توسعه بخش تعاونی استان افزود: ایجاد چتر حمایتی و توانمند سازی اقشار متوسط و کم درآمد جامعه و نیز فقرزدایی از دهک های پایین درآمدی، افزایش سطح اشتغال مولد با تاکید بر مالکیت و مدیریت نیروی کار ( حذف فاصله کارگر-کارفرما )، و کمک به تامین عدالت اجتماعی از طریق توزیع عادلانه فرصت ها، منابع ، امکانات و درآمدها را از جمله ی این اهداف بیان کرد.

جهاندیده همچنین گفت: ایجاد واحد کارآفرینی تعاونی در مراکز رشد، پارک های علم و فناوری و دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و استفاده از ظرفیت تعاونی ها در کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی در ایجاد اشتغال و توسعه بخش تعاونی سهم بسزایی میتواند داشته باشد.

 

انتهای پیام/

۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۲۲:۳۸
روابط عمومی اداره کل تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید