اخبار

امضای تفاهمنامه همکاری اداره کل تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی و انجمن پیمانکاران و سازندگان سیستان و بلوچستان

امضای تفاهمنامه همکاری اداره کل تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی و انجمن پیمانکاران و سازندگان سیستان و بلوچستان
در راستای ارتقاء ایمنی و بهداشت کار در کارگاههای ساختمانی و کاهش حوادث و بیماری های ناشی از کار؛ تفاهم نامه همکاری اداره کل تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی و انجمن پیمانکاران و سازندگان استان به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مدیر کل تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی استان گفت: در راستای این تفاهم نامه همکاری؛ آموزش ایمنی کارگران و کارفرمایان با توجه به اهمیت مقوله آموزش و پیشگیری برای مقابله با مخاطرات؛ مورد تاکید بیشتری قرار می گیرد.

مهرداد جهاندیده با بیان اینکه امروزه باید سطح آگاهی بخشی و ارتقای ایمنی و آموزش باید به سمت عمل و اجرا سوق داده شود افزود: تجربه ی موفق همکاری با نظام مهندسی ساختمان استان در خصوص آموزش؛ منجر به کاهش 38 درصدی حوادث کارگاههای ساختمانی در سال گذشته شد که امیدواریم این تفاهم نامه و همکاری مشترک نیز در راستای صیانت از نیروی کار و کاهش صدمات ناشی از حوادث ناشی از کار مثمر ثمر واقع شود.

وی اجرای طرح گازرسانی به مرکز استان را یکی از طرح های مهمی دانست که می بایست مسائل ایمنی در دو فاز حفاری شهری و همچنین انشعاب خانگی از طریق آموزش و بازرسی مستمر؛ مورد تاکید قرار گیرد.

محمود هادیانی رییس انجمن پیمانکاران و سازندگان استان هم گفت: در راستای این تفاهمنامه گذراندن دوره های قانون کار؛ قانون ایمنی؛ تامین اجتماعی؛ امور مالیاتی و شرایط امور پیمانی برای مدیران شرکت های ساختمانی الزام آور می شود تا پس از آن گواهی تشخیص صلاحیت پیمانی را بتوانند دریافت کنند.

وی با اشاره به حوادث اجتناب ناپذیری که در کارگاههای ساختمانی ممکن است باعث خسران و صدمه به نیروی کار شود افزود: این تفاهمنامه همکاری گام مهمی در راستای ایمنی بیشتر کارگاه ها و ارتقاء فرهنگ ایمنی در بین کارگران و پیمانکاران است.

 

انتهای پیام/

۱۷ تیر ۱۳۹۶ ۲۲:۵۸
روابط عمومی اداره کل تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید