اخبار

150 هزار معلول جدید در کشور زیر پوشش بهزیستی قرار می گیرند

150 هزار معلول جدید در کشور زیر پوشش بهزیستی قرار می گیرند
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: 150 هزار معلول جدید پشت نوبت سال آینده در سراسر کشور زیر پوشش بهزیستی قرار خواهند گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان ؛ دکتر انوشیروان محسنی بندپی جمعه شب در نشست شورای هماهنگی مدیران ادارات تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان که در فرمانداری چابهار برگزار شد افزود: دولت برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی، رسیدگی به مشکلات معلولان، معتادان متجاهر و افراد نیازمند خدمات خوبی ارائه کرده است.
وی با بیان اینکه چابهار جمعیت حاشیه نشین زیادی دارد، خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی نقش ویژه ای در کاهش آسیب های اجتماعی جمعیت حاشیه نشین کشور به ویژه در این شهرستان دارد.
رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: بزودی تمامی مهدهای کودک واقع در نقاط حاشیه شهرهای کشور به ویژه شهرستان چابهار از یک وعده غذای گرم بهره مند خواهند شد.
محسنی بندپی با اشاره به متولد شدن سالانه 35 هزار معلول در کشور افزود: این امر مشکلات زیادی را برای سازمان بهزیستی به منظور ارائه خدمات مطلوب به این افراد ایجاد کرده است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  مهار، کنترل و پیشگیری از آسیب های اجتماعی، ارائه آموزش رایگان، مدیریت ونگهداری معتادان متجاهر را از جمله برنامه های مهم سازمان بهزیستی در شهرستان چابهار بیان کرد.
محسنی بندپی به افزایش مستمری، توجه به مشکلات مالی و رفاهی افراد تحت پوشش این نهاد از سوی دولت اشاره و خاطرنشان کرد: تمامی معلولان شدید و خیلی شدید کشور زیرپوشش بهزیستی قرار خواهند گرفت تا موجب رضایتمندی این افراد شود.
معاون استاندار سیستان وبلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار نیز در این جلسه گفت: چهار هزار و 300 نفر معلول در شهرستان چابهار وجود دارد که به کمتر از 400 نفر آنان خدمات لازم از سوی بهزیستی ارائه می شود.
درویشی افزود: فیزیوتراپی در چابهار فاقد امکانات و تجهیزات است و با تدبیر لازم و همکاری سازمان های غیردولتی باید مشکلات این بخش حل شود تا افراد بتوانند از خدمات آن بهره مند شوند.
وی از کمبود امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی اداره بهزیستی چابهار انتقاد کرد و افزود: این شهرستان با جمعیت بیش از 280 هزار نفر باید امکانات و نیروی انسانی آن در حد و اندازه این منطقه باشد.
فرماندار شهرستان ویژه چابهار بر توانمند سازی و آموزش نیروی انسانی افراد حاشیه نشین این شهرستان تاکید کرد و گفت: رسیدگی نکردن به مسائل بهداشتی و درمانی مردم حاشیه نشین سبب بروز مشکلات، شیوع بیماری و آسیب های جدی می شود.
درویشی خواستار تحقق وعده های داده شده مسئولان در حوزه بهزیستی چابهار در سفرهای متعدد شد و افزود: اداره کل بهزیستی باید در این شهرستان تاسیس شود تا بتواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند.

 

انتهای پیام/

 

۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۴۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید