اخبار

صادرات دو و نیم میلیارد دلاری تعاونی های کل کشور

صادرات دو و نیم میلیارد دلاری تعاونی های کل کشور
تعاونی های فعال کشور در سال 95 ؛ دو و نیم میلیارد دلار صادرات داشته اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ معاون امور تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در بازدید از پایانه مرزی میلک شهرستان هیرمند با بیان این مطلب گفت: باید با ارائه آموزش ها و تامین تسهیلات مورد نیاز زمینه را برای رشد و فعالیت تعاونی ها در کشور فراهم کنیم.
سید حمید کلانتری با بیان اینکه هم اکنون 98 هزار تعاونی فعال در سطح کشور وجود دارد، افزود:50 درصد از این تعاونی ها در بخش تولید و مابقی در بخشهای توزیعی و خدماتی به خدمت مشغولند.
میلک

وی به اشتغال آفرینی تعاونی ها در سطح کشور نیز اشاره کرد و گفت: این تعاونی های فعال 11 میلیون نفر عضو دارند و برای یک میلیون و 600 هزار نفر نیز شغل ایجاد کرده اند.
معاون امور تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی همچنین پایانه مرزی میلک و تعاونی مرزنشینان این خطه را بسیار فعال و نقش پذیر دانست و افزود: لازم است برای تقویت صادرات در این پایانه ، تعاونی ویژه ای برای مدیریت و ساماندهی صادرات مرزی در کنار تعاونی مرزنشینان در هیرمند تشکیل شود.میلک

وی تصریح کرد: نیاز است پایانه و بازارچه مرزی میلک از نظر زیرساختی و تجهیزات برای توسعه صادرات کالاهای مورد نیاز کشورهای همسایه، تقویت شود.
کلانتری با تاکید بر اینکه باید به سیستان و بلوچستان که رتبه توسعه یافتگی پایینی دارد نگاه ملی شود افزود: با هماهنگی استاندار سیستان و بلوچستان شماری از مدیران بخش تعاون کشور برای ایجاد اشتغال، فقرزدایی و توسعه تعاونی ها در منطقه سیستان و شهرستان های خاش، ایرانشهر و میرجاوه حضور پیدا کردند.میلک

شهرستان هیرمند در 340 کیلومتری شمال زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان و در همسایگی ولایت نیمروز افغانستان واقع شده است.

 

انتهای پیام/


۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ۱۹:۴۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید