اخبار

ادارات و دستگاه های اجرایی در راستای ترویج سنت پسندیده کمک به هم نوع، تلاش کنند

ادارات و دستگاه های اجرایی در راستای ترویج سنت پسندیده کمک به هم نوع، تلاش کنند
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار در جلسه شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی های دستگاههای اجرایی استان گفت: ادارات و دستگاه های اجرایی باید تلاش کنند تا سنت پسندیده کمک به هم نوع را ترویج دهند به طوری که به یک رفتار مدنی و رقابتی برای نیکی به همنوعان تبدیل شود.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، علی اصغر جمشید نژاد در این نشست با اشاره به در پیش بودن روزهای آخر سال و مراسم جشن نیکوکاری، بر مشارکت موثر ادارات استان در این جشن تاکید کرد و افزود: همواره انسان ها در طول تاریخ به همنوعان خود کمک کرده اند با این حال هنوز هم ویژگی هایی از فقر در جوامع دیده می شود.

وی با اشاره به سفارش قرآن برای پرداخت خمس و زکات و کمک به ایتام گفت: اگر در طی گذشت 14قرن از ظهور اسلام و سفارش کتاب قرآن به پرداخت خمس و زکات و کمک به ایتام و فقرا، بیشتر به این اصل مهم توجه می شد، فاصله های طبقاتی موجود در اقتصاد و معیشت مردم به وجود نمی آمد. .

 جمشید نژاد بر لزوم اختصاص دو غرفه به کمیته امداد در نمایشگاه های بهاره استان تاکید کرد و گفت: تاکید کرد: این غرفه ها علاوه بر اینکه محلی برای عرضه تولیدات دستی مددجویان باشد، می تواند پذیرای کمک های نقدی و غیر نقدی مردم نیز باشد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار همچنین افزود: با الگو گیری از طرح دیوار مهربانی در آستانه سال جدید، یکی از دیوار های ورودی نمایشگاه بهاره زاهدان به دیوار مهربانی اختصاص یابد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره ) استان نیز در این جلسه گفت: هر ساله 90 درصد دریافتی های جشن نیکوکاری کالا است و باید زمینه سازی کمک های نقدی را در استان افزایش دهیم.
«رضا اصلی شهرکی » افزود: در حال حاضر 250 هزار نفر در استان تحت پوشش کمیته امداد هستند که 57 هزار نفر از آنان را زنان سرپرست خانوار تشکیل داده اند و تلاش کمیته امداد بر این است که علاوه بر کمک معیشتی به این افراد توانمندسازی آنها برای کارآفرینی و نجات از فقر نیز انجام شود.
شهرکی گفت: هدف از تشکیل این جلسه درخواست کمک و دست یاری از سایر دستگاههای دولتی برای حضور در بهار همدلی و شکوه مهربانی است.

وی تاکید کرد: به یاری دستگاههای اجرایی می توان حضور مردم را پررنگ تر کرد تا در جشن نیکوکاری که از 18 لغایت 20 اسفند ماه امسال در مدارس، پایگاه های سطح شهر و میعادگاه های نماز جمعه برگزار می شود ،شرکت کنند.

انتهای پیام//

 

۳ اسفند ۱۳۹۵ ۰۹:۰۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید