اخبار

آشنایی کارگران شرکت صنایع سیمان سیستان با اثرات سوء مصرف مواد مخدر در محیط کار

آشنایی کارگران شرکت صنایع سیمان سیستان با اثرات سوء مصرف مواد مخدر در محیط کار
در ادامه اجرای طرح استقرار مداخلات پیشگیری از سو مصرف مواد مخدر در محیط های کار (طرح کاج) و به منظور ارتقای سطح آگاهی پرسنل و کارکنان شرکت سیمان سیستان؛ کارگاه آموزشی پیشگیری از مصرف مواد مخدر و آثار سوء آن در محیط کار در این شرکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ معاون اجتماعی این اداره کل در این کارگاه آموزشی با اشاره به اقدامات موثر شرکت صنایع سیمان سیستان و  54 واحد تولیدی و صنعتی استان در اجرای طرح کاج، گفت: مسئولین خانه های بهداشت کارگری (بهبان ها) پس از فراگیری آموزش های لازم از طریق  برگزاری  دوره های آموزشی توسط مدرسین استانی، وظیفه آموزش کلیه پرسنل را در قالب پکیج های آموزشی  در قالب 5 بسته آموزشی آغاز کرده اند.

سید مهدی امیر جهانشاهی افزود: انتظار می رود در پایان برنامه 5 ساله اجرای این طرح؛ میزان آسیب پذیری جامعه کارگری استان در حوزه اعتیاد 25 درصد کاهش یابد.

وی هدف اصلی برگزاری این کارگاه آموزشی را افزایش دانش، نگرش و مهارت کارفرمایان، کارگران، و خانواده آنها در مواجهه با اعتیاد و نیز افزایش تعداد افراد تحت مراقبت که در معرض خطر اعتیاد هستند، عنوان کرد.

طرح کاج 

همچنین هادی مرعشی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هم در این کارگاه آموزشی گفت: وظیفه  کارگران و کارفرمایان پس از برگزاری این دوره های آموزشی، انتقال مطالب و مباحث ارائه شده مدرسین به اجتماع پیرامون خود است تا از این طریق اثرات سوء مصرف مواد مخدر، فراگیر شود.

 

انتهای پیام///

۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ۱۰:۵۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید