اخبار

سال 96، سال مهارت آموزی و آشنایی دانشجویان سطح استان با مبانی بازار کار در حین تحصیل

سال 96، سال مهارت آموزی و آشنایی دانشجویان سطح استان با مبانی بازار کار در حین تحصیل
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: با توجه به ضرورت مهارت آموزی نسل جوان استان برای ورود به بازار کار، از ابتدای سال آینده با تعاملی که با دانشگاههای استان و اداره کل فنی و حرفه ای شکل گرفته است، برای دانشجویان سراسر استان در حین تحصیل برنامه های مهارت آموزی و آشنایی با مبانی و مفاهیم کار پیش بینی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده در برنامه رادیویی مردم و مسئولان شبکه استانی صدا ( رادیو هامون ) با بیان این مطلب گفت: مهارت ورزی، حلقه ی مفقوده در حوزه اشتغال است و نیروی کار ماهر در استان یک ضرورت به شمار می رود.

وی از اجرای طرح های دانش بنیان با همکاری پارک علم و فناوری استان خبر داد و افزود: برای اولین بار در استان از طریق حمایت از تعاونی های دانش بنیان، بدنبال تقویت اقتصاد تعاونی هستیم.


رادیو

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: افرادی که متقاضی ایجاد شغل برای خود و دیگران باشند، می توانند با ارائه درخواست به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان محل سکونت خود مراجعه و از تسهیلات مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار، بهره مند شوند.

جهاندیده، صیانت از حقوق کارگران را یکی از رسالت های خطیر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد و افزود: معاونت روابط کار این اداره کل بعنوان ابزار قانونی رسیدگی به مناقشات کارگری و کارفرمایی، در ده ماهه سال جاری، بیش از 2 هزار پرونده را در 12 هیئت تشخیص و 6 هیئت حل اختلاف، رسیدگی و به صدور رای رسانده اند.

وی با تاکید بر اینکه ارائه خدمات بیمه ای به مردم، یک خدمت ارزشمند و افتخار برای مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شمار می رود گفت: هم اکنون در استان 183 هزار نفر بیمه شده اصلی تامین اجتماعی  500 هزار نفر بیمه شده بیمه سلامت هستند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همچنین از تحت پوشش قرار گرفتن 28 هزار خانوار، توسط صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان خبر داد و افزود: با توجه به اینکه این بیمه خدماتی را در خصوص بازنشستگی، ازکار افتادگی و فوت به جامعه هدف خود ارائه می کند، با تعامل صورت گرفته با سازمان بیمه سلامت، این افراد نیز بیمه درمان خود را تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند.

جهاندیده با اشاره به فعالیت 2 هزار و 337 تعاونی در سطح استان گفت: برخی تعاونی هایی هم که بصورت نیمه تعطیل و یا تعطیل قرار دارند، در قابل برنامه های راهبردی هفت گانه بخش تعاون، در صدد احیا آن هستیم.

وی همچنین در این برنامه رادیویی که بصورت زنده از شبکه استانی صدا ( رادیو هامون ) پخش می شد، به سوالات شهروندانی که از طریق تماس تلفنی و یا پیامک با برنامه در ارتباط بودند، پاسخ داد.

 

انتهای پیام/

 

۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ۰۹:۴۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید