اخبار

گزارش// سفر دو روزه معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سیستان و بلوچستان

گزارش// سفر دو روزه معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سیستان و بلوچستان
دکتر انوشیروان محسنی بندپی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان بهزیستی کشور که صبح چهارشنبه 29 دی ماه به همراه مجموعه معاونین و مدیران کل ستادی خود به سیستان و بلوچستان سفر کرده بود، در مدت 2 روز اقامت خود، برنامه ها و بازدیدهای فشرده ای را پشت سر گذاشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ وی ابتدا با حضور در جمع صمیمی کارکنان بهزیستی استان، شنونده حرف ها و نقط نظراتشان بود.

دکتر محسنی بندپی در این دیدار با اشاره به پایین بودن میزان دریافتی کارکنان بهزیستی گفت: در عین حال که میزان پرداختی ها در بخش رفاه کارکنان بهزیستی نسبت به سال گذشته 2 برابر شده است اما افزایش میزان دریافتی این قشر زحمت کش جامعه نیز در حال پیگیری است.

رییس بهزیستی

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور سپس با حضور در جمع اصحاب رسانه استان در سالن کنفرانس اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ پاسخگوی سوالات آنان بود.

رییس بهزیستی

وی در این نشست بررسی وضعیت جامعه هدف سازمان بهزیستی و آسیب‌های اجتماعی در استان و حضور در بین کارکنان اداره‌کل بهزیستی استان جهت بررسی مشکلات آنها را از  مهم‌ترین اهداف سفر به سیستان و بلوچستان عنوان کرد.

دکتر محسنی بندپی همچنین بهره‌مندی جامعه هدف در توسعه کمی و کیفی اورژانس اجتماعی، پوشش یک وعده غذای گرم در روستا مهدها و مهدهای حاشیه‌ای، راه‌اندازی "بنیاد فرزانگان" برای سالمندان، گسترش اقدامات پیشگیرانه در بحث ضعف شنوایی و تنبلی چشم، راه‌اندازی مراکز مشاوره ژنتیک و مشاوره اعتیاد و فراهم کردن امکانات لجستیک برای بهزیستی شهرستان‌های سیستان و بلوچستان را از اولویت‌های کاری سازمان بهزیستی در سیستان و بلوچستان بیان کرد.

رییس بهزیستی

حضور در جمع کودکان معلول ذهنی برنامه ی بعدی رییس سازمان بهزیستی کشور بود. دکتر محسنی بندپی در بازدید از مرکز نگهداری کودکان معلول ذهنی مهرآوران زاهدان، از نزدیک با نیازها و کمبودهای این مکان که توسط یکی از خیرین اداره می شود، آشنا شد و از اهتمام جدی برای رفع آنها خبر داد.


رییس بهزیستی
رییس بهزیستی

همچنین مرکز نگهداری کودکان ۳ تا ۶ سال فرشتگان زینبی، با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان بهزیستی کشور در زاهدان به بهره برداری رسید.

دکتر محسنی بندپی در آیین افتتاح این مرکز گفت: اعتبار هزینه شده برای احداث آن ۴۰میلیون تومان است و هم اکنون ۱۰ کودک  شامل ۳ دختر و۷ پسر در این مرکز پذیرش شده اند.

  رییس بهزیستیرییس بهزیستی

رییس سازمان بهزیستی کشور در ادامه از مرکز نگهداری نوزادان و شیرخوارگان حضرت علی اصغر و اولین مرکز ترک اعتیاد کودکان زیر ۱۸سال زاهدان نیز بازدید کردرییس بهزیستی

رییس بهزیستی

همچنین اولین خانه سالمندان زاهدان  با همت بخش خصوصی و با ظرفیت بیست نفر باحضور معاون وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد. در این مرکز یک روانشناس، یک پرستار، یک فیزیوتراپ و یک خدمه به سالمندان خدمت رسانی می کنند.


رییس بهزیستی

دکتر محسنی بندپی شامگاه چهارشنبه در جلسه کارگروه اجتماعی سیستان و بلوچستان حضور یافت.

وی در این جلسه که با حضور استاندار و مدیران دستگاههای اجرایی این کارگروه برگزار شد گفت: در پنج شهرستان سرباز، هیرمند، دلگان، سیب و سوران و مهرستان سیستان و بلوچستان آماده راه اندازی اورژانس اجتماعی هستیم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: برای افزایش کمک شهریه مهدهای کودک سیستان و بلوچستان 2 برابر اعتبار امسال برای سال آینده اعتبار در نظر خواهیم گرفت.رییس بهزیستی

رییس سازمان بهزیستی کشور همچنین در دومین روز از سفر به سیستان و بلوچستان، صبح پنجشنبه 30 دی ماه به زابل سفر کرد و در جلسه شورای اداری حوزه سیستان شرکت کرد.


رییس بهزیستی

دکتر محسنی بندپی در این جلسه گفت: سازمان بهزیستی کشور این آمادگی را دارد که تجهیزات بینایی سنجی را به صورت رایگان در اختیار متخصصان دانشگاه علوم پزشکی زابل قرار دهد تا غربالگری بینایی سنجی را برای کودکان سه تا پنج سال در این منطقه انجام دهند.

وی همچنین افزود:  این آمادگی را داریم که غربالگری ژنتیک را قبل از اجرایی شدن برنامه ششم توسعه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی زابل در اسفند امسال در این منطقه اجباری کنیم.

رییس بهزیستی

بازدید از مجموعه ورزشی کارگران زابل، برنامه دیگر معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان بهزیستی کشور در دومین روز از سفر به سیستان و بلوچستان بود.رییس بهزیستی

گفتنی ست برخی از معاونین و مدیران کل ستادی سازمان بهزیستی کشور در قالب گروههای چند نفره و جداگانه، طی این دو روز با حضور در شهرهای جنوب سیستان و بلوچستان، از نزدیک ضمن  دیدار با مردم و مسئولین منطقه ، بازدیدهایی را از اماکن اقامتی تحت پوشش بهزیستی انجام دادند.

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

۱ بهمن ۱۳۹۵ ۱۶:۴۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید