اخبار

اعلام آمادگی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور برای اجرای طرح پایلوت کشوری در سیستان وبلوچستان

اعلام آمادگی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور برای اجرای طرح پایلوت کشوری در سیستان وبلوچستان
رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور گفت: با توجه به شرایط خاص سیستان و بلوچستان از لحاظ شاخص های توسعه ای، هزینه های بالا و برخورداری کمتر مردم استان ازامکانات، آماده ایم تا با همکاری استانداری وادارات مربوطه، طرح پایلوت کشوری را در این استان اجرا کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، حامدعلی مبارکی در جلسه شورای هماهنگی مدیران ادارات و دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان گفت: ماهانه 10  میلیارد تومان حق بیمه به 330 هزار خانوار روستایی و عشایری کشور پرداخت می شود که این مبلغ از 200 تا 450 هزارتومان در ماه است و در بخشهای بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت برای کاهش معضلات اجتماعی پرداخت می شود.

وی با تاکید بر اینکه نگاه ما بر این است که نباید در این صندوق نسخه ی شرایط پرداخت حق بیمه توسط بیمه گر را در همه ی نقاط کشور مشابه هم پیچید افزود: طرحی در دست اجرا است تا روستاییان برخی استان های کمتر برخوردار نظیر سیستان و بلوچستان بجای اینکه سالیانه یکجا حق بیمه پرداخت کنند؛ بتوانند طی 4 نوبت حق بیمه خود را پرداخت کنند تا مشکلی در این زمینه نباشد.

رییس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور گفت: باید در برنامه ریزی ها، هر استان را با توجه به اقلیم، رسم و رسوم، فرهنگ و آیین خودش در نظر گرفت.

حامدعلی مبارکی همچنین از بررسی طرح تلفیق کارگزاران بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور خبر داد و افزود: در کنار آن طرح آموزش کارگزاری ها نیز دنبال می شود.

وی رویکرد خدمات دهی به جامعه ی هدف را پیشگیری از مهاجرت بی رویه روستاییان به شهرها عنوان و بر لزوم گسترش چتر بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در روستاهای استان تاکید کرد.

انتهای پیام/

۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۱۷:۳۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید