اخبار

آمادگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای اجرای طرح توانمندسازی و خودیار در روستاهای سیستان و بلوچستان

آمادگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای اجرای طرح توانمندسازی و خودیار در روستاهای سیستان و بلوچستان
معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شانزدهمین جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان گفت: این وزارتخانه با توجه به تاکید ویژه دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین با پیگیری های مستمر مسئولان استان؛ طرح هایی را برای توسعه منطقه ای استان بخصوص در روستاها آماده ی اجرا دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ دکتر حجت اله میرزایی افزود: تنوع پذیر کردن شغل ها و درآمدها در نقاط روستایی برای خارج کردن انحصار از تک محصولی کشاورزی در این مناطق، نه تنها ضامن ارتقای توانمندسازی خانوادگی در بین روستاییان می شود بلکه میتوان آن را می توان بعنوان الگو به سایر شهرستان ها تعمیم و گسترش داد.

وی به پیگیری مصوبات سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سیستان و بلوچستان که در شهریور ماه امسال صورت گرفت اشاره کرد و گفت: سند 200 صفحه ای توسعه ی منطقه ای استان با آمایش همه ی ظرفیت ها و توانمندی های این خطه در حال تنظیم و در ده روز آینده آماده خواهد شد تا پس از موافقت استاندار به دولت ارائه شود.

معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین به اجرای طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار ( تکاپو ) در استان بر اساس برنامه های اقتصاد مقاومتی از سوی این وزارتخانه اشاره کرد و افزود: این طرح با هدف توسعه ی فرصت های شغلی بر اساس ظرفیت های منطقه ای دنبال می شود.

دکتر حجت اله میرزایی گفت: سیستان و بلوچستان از حیث بیمه روستاییان، 30 امین استان کشور است و می بایست برای کمک به روستاییانی که توان پرداخت حق بیمه را ندارند، تمهیداتی در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/

۶ آذر ۱۳۹۵ ۲۱:۲۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید