اخبار

برگزاری یازدهمین جشنواره تجلیل از تعاونی‌های برتر استان سیستان و بلوچستان

برگزاری یازدهمین جشنواره تجلیل از تعاونی‌های برتر استان سیستان و بلوچستان
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، یازدهمین جشنواره تجلیل از تعاونی‌های برتر استان به مناسبت گرامیداشت هفته تعاون با حضور آیت‌الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زاهدان، علی‌اصغر جمشید نژاد معاون سیاسی اجتماعی استاندار، مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان، مجتبی خانجانی فرماندار شهرستان زاهدان، رئیس شورای شهر زاهدان، مدیران دستگاه‌های اجرایی تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و جمعی از تعاونگران استان در محل سالن همایش‌های این اداره کل برگزار شد.
آیت‌الله عباسعلی سلیمانی بابیان اینکه، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تمام دولتمردان این نظام سعی کردند عقب‌ماندگی این استان را جبران کنند، اظهار داشت: تحول در عرصه‌های اقتصادی و اجتماعی در این استان نیازمند ایجاد کانون و اتاق فکر است و افراد پیشتاز در عرصه‌ی تعاون باید در این میدان پیش‌قدم شوند.
وی افزود: نقش مؤثر تعاونی‌ها در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی کشور موجب شده تا یک هفته به نام تعاون نام‌گذاری شود و همگان با نقش مؤثر این بخش بیشتر آشنا شوند.
نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به تأثیر تعاونی‌ها در حل مشکل فقر و رفع محرومیت‌ها، گفت: برای رفع محرومیت‌های تاریخی استان چشم امید همگان به تعاونی‌ها دوخته‌شده و امیدواریم بخش تعاون نقش مهم و مؤثر خود را به بهترین شکل ممکن ایفا کند.
آیت‌الله سلیمانی افزود: برای رفع محرومیت و عقب‌ماندگی سیستان و بلوچستان باید به بخش خصوصی و تعاونی‌ها در استان توجه ویژه‌ای شود تا با گام‌های مؤثر خود مقداری از مشکلات مردم را برطرف کنند.
ایشان با اشاره به تبلیغات منفی که از سیستان و بلوچستان در خارج از این استان وجود دارد بیان داشت: متأسفانه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خوبی که در این استان وجود دارد برجسته‌سازی نشده است و مسئولان دست‌اندرکار استان می‌توانند با برپایی نمایشگاه در تهران و دعوت از تمام استان‌های کشور ظرفیت‌های این استان را معرفی کنند.
در ادامه جمشید نژاد معاون سیاسی اجتماعی استاندار نیز بابیان اینکه، در شرایط جدیدی که با پسابرجام به وجود آمد توانستیم مشکلات بسیاری از تعاونی‌ها را برطرف کنیم، گفت: هیچ فعالیتی با موفقیت انجام نمی‌شود مگر اینکه یک نوع همکاری و همراهی بین دولت، بخش خصوصی، تعاونی‌ها و مردم به وجود آید.
وی با اشاره به اینکه، نسبت به تعاونی‌های ناموفق باید آسیب‌شناسی صورت گیرد تا بتوان مشکلات آن‌ها را برطرف کرد، افزود: تعاونی‌ها باید بتوانند باقدرت و توانمندی هرجایی که لازم است حضور پیدا کنند و تصمیم و توجه اطرافیان را به خود جلب کنند.
در ابتدای برگزاری این همایش مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان با ارائه گزارشی از عملکرد بخش تعاون استان، گفت: 2 هزار و 300 تعاونی تولیدی و خدماتی در استان وجود دارد که 113 تعاونی در قالب مرزنشینی در استان فعالیت دارند و توانسته‌اند به رقم صادراتی 182 میلیون دلار در سال برسند.
وی افزود: تعاونی‌ها در سیستان و بلوچستان دارای مزیت‌ها و توانمندی‌های بسیار زیادی هستند و تاکنون اقدامات بسیار خوبی در استان انجام داده‌اند و رویکرد اساسی تعاون ایجاد همدلی و همکاری‌های اقتصادی و فرهنگی بین مردم است تا درنتیجه آن ارتباط مستقیم، سالم و سازنده بین 2 قطب تولید و مصرف در جامعه برقرار شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در ادامه گفت: تعاونی‌های صید و صیادی جنوب استان برای اولین بار توانستند به 230 هزار تن صید به ارزش افزون بر یک هزار و 48 میلیارد تومان دست پیدا کنند.
در این همایش از 17 تعاونی برتر سیستان و بلوچستان تجلیل به عمل آمد و به پنج نفر از دانش آموزان دبیرستانهای سطح شهر زاهدان که در مسابقه انشاء نویسی با موضوع تعاون توسط داوران پذیرفته شده بودند جوایزی اهداء گردید.
۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید