اخبار

نشست هم‌اندیشی توسعه و ترویج بخش تعاون در محلات حاشیه شهر زاهدان

نشست هم‌اندیشی توسعه و ترویج بخش تعاون در محلات حاشیه شهر زاهدان
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و همچنین تأکید مهندس هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان بر ضرورت توجه به محلات حاشیه شهر و کاهش مشکلات، نشست هم‌اندیشی توسعه و ترویج بخش تعاون در محلات حاشیه شهر زاهدان با حضور اله نظر شه بخش مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، محمد امیر براهویی رئیس شورای اسلامی ‌شهر زاهدان و جمعی از شورایاران در محل دفتر ریاست شورای شهر برگزار شد.
اله نظر شه بخش مدیر تعاون این اداره کل با تأکید بر ضرورت همکاری شورای اسلامی شهر زاهدان و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، اظهار داشت: برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و دستیابی به عدالت اجتماعی، بخش تعاونی دارای قابلیت‌ها و ظرفیت‌های فراوانی است و ترویج و توسعه تعاونی‌ها خصوصاً در مناطق حاشیه‌ای می‌تواند نقش تأثیرگذاری در کاهش مشکلات اقتصادی و معیشتی در این مناطق داشته باشد.
وی همچنین با اعلام تشکیل تعاونی زنان خودسرپرست در آینده نزدیک، گفت: تشکیل تعاونی زنان خودسرپرست می‌تواند نقش مؤثری در بهبود وضعیت درآمدی و اقتصاد خانوار های حاشیه‌نشین و روستاها داشته باشد.
شه بخش با اشاره به ظرفیت فرهنگسراها در بحث آموزش و کارآفرینی، افزود: با توجه به قرار گرفتن فرهنگسراها در محلات حاشیه‌ای، امکان آموزش و ترویج فرهنگ تعاون برای ساکنان این محلات فراهم است و با همکاری شورای شهر و شهرداری می‌توان از این ظرفیت‌ها به نحو احسن استفاده کرد.
 مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به جایگاه و نقش تعاون در تعالیم دینی و جامعه، پیشنهاد نام‌گذاری یکی از معابر شهر زاهدان را به نام «تعاون» ارائه کرد و اظهار امیدواری کرد که با همکاری شورای اسلامی شهر و مشارکت فعالانه شورایاران گام‌های مهم و اساسی در جهت ترویج و توسعه بخش تعاون برداریم.
محمدامیر براهویی رئیس شورای اسلامی شهر زاهدان نیز در این نشست با اشاره به اهمیت تعاون در میان مردم منطقه و کشور از گذشته‌های دور تاکنون، اظهار داشت: روحیه تعاون در استان دارای فرهنگ غنی است ولی در قالب تعریف تعاون به‌صورت امروزه هنوز فرهنگ‌سازی نشده و نیاز به فرهنگ‌سازی و آموزش است تا مردم نسبت به قوانین آگاهی پیدا کنند و نقش و ماهیت تعاونی‌ها برای آن‌ها روشن شود.
رئیس شورای اسلامی ‌شهر زاهدان بابیان اینکه، حاشیه شهر زاهدان مشکلات خاص خودش را دارد، افزود: همان‌گونه که شعار شورای چهارم توسعه متوازن حاشیه شهر بوده لذا در این راستا گام‌های مؤثری برداشته‌شده است.
وی در ادامه گفت: با تغییر نگرش و نگاه‌ها به حاشیه شهر همگان به این نتیجه رسیده‌اند که حاشیه شهر زاهدان نیاز به توجه بیشتر دارد و با تلاش همکاران توانستیم زاهدان را به‌عنوان پایلوت حاشیه‌نشینی کشور مطرح کنیم.
۴ اَمرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید