اخبار

جلسه هماهنگی تشکیل تعاونی توسعه عمران شهرستان زاهدان برگزار شد

جلسه هماهنگی تشکیل تعاونی توسعه عمران شهرستان زاهدان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، جلسه هماهنگی جهت تشکیل تعاونی توسعه عمران شهرستان زاهدان با حضور مجتبی خانجانی فرماندار شهرستان زاهدان، دکتر نصرت‌الله تاجیک نماینده مجمع استانداران کشور، علیرضا بیک مدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان زاهدان و جمعی از مسئولین اداری و فعالین اقتصادی شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
خانجانی فرماندار شهرستان زاهدان با اشاره به اهمیت تشکیل تعاونی توسعه عمران شهرستان زاهدان، اظهار داشت: باوجود معادن و ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل شهرستان این تعاونی می‌تواند در توسعه شهرستان زاهدان نقش مؤثری برای درآمدزایی و اشتغال جوانان داشته باشد و بستر مناسبی برای توسعه پایدار با مشارکت مردم فراهم نماید.
فرماندار زاهدان با اعلام آمادگی خود برای همکاری و تسریع در تأسیس تعاونی توسعه و عمران در این شهرستان، گفت: تأسیس این شرکت مزایای زیادی برای شهرستان به دنبال خواهد داشت.
در ادامه دکتر تاجیک نماینده مجمع استانداران کشور بابیان اهمیت بخش تعاون و جایگاه قانونی آن به تشریح شرکت تعاونی عمران شهرستان و زوایای قانونی آن پرداخت و اظهار داشت: به منظور جلب مشارکت عموم مردم در راستای رشد، توسعه و عمران شهرستان، هدایت منابع مردم به بخش‌های تولیدی، لازم است افرادی که به‌عنوان هیئت مؤسس انتخاب می‌شوند خوش‌نام و پاک دست بوده و دارای دیدگاه اقتصادی باشند.
نماینده مجمع استانداران کشور هدف از تشکیل این تعاونی‌ها را شناسایی افراد متعهد و کارآفرین بخش‌های خصوصی در هر شهرستان عنوان کرد و گفت: این تعاونی‌ها برای به‌کارگیری سرمایه‌های خرد مردم باهدف اقتصادی، توسعه‌ای و اعتماد متقابل اعضا آن ایجاد می‌شود و می‌تواند موفقیت لازم را کسب کند.
وی افزود: این شرکت‌ها می‌توانند بر روی طرح‌هایی که توسعه شهرستان را دربر داشته باشد، مانند طرح‌های هادی، معادن، احیای بافت‌های فرسوده شهری و روستایی، موارد گردشگری و یا هر طرح دیگری کار کند و سود به دست آمده از آن بین مردم و اعضا تقسیم شود.
در ابتدای جلسه علیرضا بیک مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان زاهدان با ارائه گزارشی از روند دعوت و تشکیل جلسه تعاونی توسعه و عمران شهرستان، به قانون شرکت های مذکور و اساسنامه آن‌ها اشاره نموده و خواستار مشارکت حداکثری مردم در تشکیل آن گردید.
بیک افزود: تشکیل تعاونی توسعه و عمران شهرستان میتواند با جذب سرمایه‌های لازم برای بسترسازی در رفع محرومیت منطقه موثر باشد.
درپایان این جلسه پس از تبادل نظر به اتفاق نظر آقای طاهری به‌عنوان رئیس هیئت مؤسس، آقای نوتی زهی به‌عنوان نائب رئیس و آقای کریمی به‌عنوان دبیر جلسه انتخاب شدند.
۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید