اخبار

معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی متکی به روحیه مشارکتی و کار جمعی است

معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی متکی به روحیه مشارکتی و کار جمعی است
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، مهندس سید حمید کلانتری معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در دومین روز از همایش آموزش همکاران ستادی و استانی حوزه تعاون منطقه جنوب شرق کشور (استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و یزد) که به میزبانی استان کرمان در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم برگزار شد، اظهار داشت: اصلی‌ترین ویژگی سرمایه‌های اجتماعی، همبستگی اجتماعی، روحیه تعاون و همکاری است.
 مهندس کلانتری بابیان اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی متکی به روحیه مشارکتی و کار جمعی است، افزود: همکاری جمعی و سرمایه اجتماعی به‌سرعت قابل‌تبدیل به سرمایه‌های اقتصادی است و نیاز است ساختمان تعاون روی فونداسیون اعتماد مردم و حرکت جمعی بنا شود.
 معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به شاخص‌های سرمایه اجتماعی، گفت: ایثار و گذشت ازجمله شاخص‌های سرمایه اجتماعی هستند و باید سرمایه اجتماعی را در قالب فرهنگ تعاون رشد و گسترش دهیم.
وی بابیان اینکه کشورهای متکی به دانش و فن‌آوری جدید موفق‌تر از دیگر کشورها هستند، بیان داشت: قدرت، دستیابی به دانش و فن‌آوری است و نظریه جابجایی قدرت، امروزه به‌عنوان یک نظریه جدی در دنیا اثرگذار است.
مهندس کلانتری در ادامه گفت: تعاون جز با روحیه همکاری و حرکت جمعی پیشرفت نخواهد کرد و زمانی می‌توانیم شاهد رشد و پیشرفت تعاون باشیم که تعاون گران اعم از اداری، تعاونی‌ها، مدیران عامل و مدیران اتحادیه با هم برای دستیابی به هدف مشترک تلاش کنند.
۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ۱۳:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید