اخبار

شه بخش: تعاونی‌ها نقش تأثیرگذاری در توانمندسازی زنان و جوانان، خصوصاً در محلات حاشیه شهر و روستاها دارند

شه بخش: تعاونی‌ها نقش تأثیرگذاری در توانمندسازی زنان و جوانان، خصوصاً در محلات حاشیه شهر و روستاها دارند
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، الله نظر شه بخش معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با حضور در شرکت تعاونی صنایع‌دستی پوریا واقع در بلوار رسالت شهرستان زاهدان با مدیر و اعضاء این تعاونی دیدار و گفتگو کرد.
شه بخش با تأکید بر نقش تعاونی‌ها در کارآفرینی و توانمندسازی زنان و جوانان حاشیه شهر و مناطق روستایی، اظهار داشت: تعاونی‌ها نقش تأثیرگذاری در توانمندسازی زنان و جوانان خصوصاً در محلات حاشیه شهر و روستاها دارند و تعاونی‌ها با توجه به جایگاهی که دارند می‌توانند در رشد، توسعه و رونق اقتصادی و اجتماعی تأثیرگذار باشند.
وی افزود: با عنایت به نام‌گذاری حکیمانه سال جاری به نام سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل توسط مقام معظم رهبری، لازم است با الگو قرار دادن آیه شریفه «تعاوَنوُا عَلَی البرِّ وَ التَّقْوی» در رفتار خویش و گسترش فرهنگ تعاون، وحدت و هم‌دلی در جامعه گام‌های مهمی در عمل به شعار سال برداریم.
معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با تأکید بر فعال نمودن اتحادیه تعاونی‌های صنایع‌دستی استان، گفت: با برنامه‌ریزی صحیح و استفاده بهینه از ظرفیت‌های تعاونی‌ها، می‌توان شاهد حضور برجسته‌تر و پررنگ بخش تعاون در اقتصاد مقاومتی بود.
در جریان این بازدید، عظیم نارویی مدیر شرکت تعاونی صنایع‌دستی پوریا بابیان فعالیت‌های این شرکت به بیان نقطه نظرات خودپرداخت و گفت: تعامل ادارات، سازمان‌ها و نهادها با تعاونی‌ها می‌تواند در کاهش و حل مشکلات موجود مؤثر باشد.
لازم به ذکر است شرکت تعاونی صنایع‌دستی پوریا از سال 1381 فعالیت خود را با آموزش در رشته‌های حصیربافی سوزن‌دوزی سفال و گلیم و سکه دوزی شروع کرده و در نمایشگاه‌های مختلف در داخل و خارج از استان با ارائه محصولات تولیدی اعضاء تعاونی شرکت داشته است.
با توجه به فعالیت این تعاونی در حاشیه شهر، خانواده‌های اقشار کم درامد، تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، زندانیان و رابطین داوطلب بهداشت ازجمله اعضاء و جامعه هدف این شرکت تعاونی می‌باشند.
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۸:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید