اخبار

برگزاری جشنواره طرح اتاق کارآفرینی مدارس در زاهدان

برگزاری جشنواره طرح اتاق کارآفرینی مدارس در زاهدان
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، اختتامیه جشنواره طرح اتاق کارآفرینی مدارس (گنجینه‌های کارآفرینی) با حضور ناصر نوربخش مدیر طرح اتاق کارآفرینی مدارس و پرورش نو کارآفرینان بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان، ا... نظر شه بخش معاون تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان، جهانتیغ مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان، مدیران آموزش‌وپرورش، جمعی از مسئولین مربیان و دانش‌آموزان مدارس هدف در محل سالن اجتماعات اردوگاه دانش‌آموزی فاطمه الزهراء (س) برگزار شد.
شه بخش معاون تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در حاشیه این جشنواره، با تقدیر از برگزارکنندگان این جشنواره، اظهار داشت: تمرین مشارکت و فعالیت‌های جمعی می‌تواند تأثیر مطلوبی در تقویت روحیه تعاون، همکاری و اشتراک مساعی در دانش آموزان دارد و تداوم اجرای چنین طرح‌هایی می‌تواند در جهت حرکت به سمت توسعه پایدار در استان تأثیرگذار باشد.
شه بخش با اشاره به استعدادها و توانمندی‌های دانش‌آموزان و هنرجویان استان، گفت: آشنایی دانش آموزان با شیوه عملی مشارکت در فعالیت‌های گروهی با تشکیل تعاونی‌های آموزشگاهی در مدارس و برخورداری از حس تعاون به‌صورت بنیادی در ذهن نوجوانان، در باروری ابعاد سازنده شخصیت دانش‌آموزان و هنرجویان تأثیر بسزایی خواهد داشت.
آشنایی دانش‌آموز با مهارت‌های کسب‌وکار و کمک به رشد خلاقیت آنان می‌تواند موفقیت‌های بسیار خوبی را در آینده نه‌چندان دور رقم زند.
نوربخش مدیر طرح اتاق کارآفرینی مدارس و پرورش نو کارآفرینان با اشاره به اینکه در این طرح دانش‌آموزان به‌صورت عملی با مفهوم کارآفرینی و کسب‌وکار آشنا می‌شوند، اظهار داشت: دیدار با صاحبان کسب‌وکار، بازدید از مراکز کسب‌وکار، فروش آثار کسب‌وکار دانش‌آموزان و برگزاری نمایشگاه کارآفرینی ازجمله فعالیت‌های طرح بوده است.
نوربخش افزود: هدف از برگزاری طرح اتاق کارآفرینی مدارس، ترویج نگرش کارآفرینانه و خلاقانه در جامعه دانش‌آموزی و ترغیب آنان به سمت ایده پردازی و تمرین‌های عملی برای حضور در محیط کسب‌وکار در مسیر چشم‌انداز شغلی خود است.
ارائه کارهای خلاقانه و گروهی دانش آموزان با موضوع کسب‌وکار و کارآفرینی و تمرین کسب‌وکار از مهم‌ترین برنامه‌های این جشنواره بود.
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۳:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید