اخبار

جمشید نژاد در همایش تجلیل از کارگران نمونه سیستان و بلوچستان: استان سیستان و بلوچستان ظرفیت پیدا و پنهان زیادی دارد

جمشید نژاد در همایش تجلیل از کارگران نمونه سیستان و بلوچستان: استان سیستان و بلوچستان ظرفیت پیدا و پنهان زیادی دارد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، به مناسبت گرامیداشت روز جهانی کارگر، همایش تجلیل از کارگران نمونه سیستان و بلوچستان با حضور جمشید نژاد معاون سیاسی-اجتماعی استاندار، مهدیان عضو هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون، جهاندیده مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان، مدیران دستگاه‌ها و سازمان‌های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان، جمعی از اعضاء بسیج کارگری سپاه سلمان، اعضای ستاد بزرگداشت هفته کار و کارگر استان، جمعی از نمایندگان کارگران و تشکلات کارگری استان در محل سالن همایش‌های این اداره کل برگزار شد.
علی‌اصغر جمشید نژاد معاون سیاسی-اجتماعی استاندار در این مراسم با تبریک روز جهانی کارگر، اظهار داشت: راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی در این استان، اقتصاد مقاومتی است و باید به‌طور ویژه به آن توجه داشت.
وی بابیان اینکه، اگر به دنبال تبیین اقتصاد مقاومتی هستیم باید نگاه به کارآفرینی تغییر کن، افزود: نگاه به کارآفرینی نگاهی پایدار و ثابت نیست، چرا نباید مطابق با نیازمان و بر اساس داشته‌ها تولیدات خود را پیش ببریم و برای رفع احتیاج خود نیازمند دیگری باشیم.
جمشید نژاد ادامه داد: این استان ظرفیت پیدا و پنهان زیادی دارد کافی است که بخواهیم و نگاهمان را تغییر دهیم آن‌وقت است که شرایط برای ایجاد شغل فراهم می‌شود.
وی بابیان اینکه، اکنون بیش از ۲۵۰ هزار کارگر در این دیار مشغول به کار هستند، گفت: هرکدام از کارگران سهم بسزایی در توسعه و پیش برد اهداف توسعه‌ای سیستان و بلوچستان دارند که باید به بهترین شکل آن را پاسداشت.
حجت‌الله مهدیان عضو هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون نیز در این همایش اظهار داشت: بانک توسعه تعاون، به‌عنوان بانک دولتی و تخصصی به‌طور ویژه در خدمت جامعه کارگری و تعاونی است و در تلاشیم تا روزبه‌روز بر توانمان بیفزاییم.
مهدیان بابیان اینکه، طرح‌های توسعه‌ای و دارای اشتغال‌زایی بالا و دارای اهمیت در اقتصاد مقاومتی ازجمله طرح‌هایی است که به‌طوری ویژه در مجموعه این بانک به آن توجه شده است، افزود: در تلاشیم به بهترین شکل در راستای اجرایی شدن این شعار که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب نیز قرار دارد رفتار کنیم چراکه یقین داریم راه برون‌رفت از مشکلات فعلی اقتصادی، تبیین چنین رویکردی است.
در ابتدای برنامه جهاندیده مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان نیز با تبریک روز جهانی کارگر به این قشر زحمتکش و پرتلاش، گفت: هفته کارگر را مجال و فرصتی می‌دانیم جهت قدردانی و تجلیل از کارگران به‌عنوان بزرگ‌ترین و تأثیرگذارترین قشر کشور،  چراکه کارگران به‌عنوان موتور محرک اقتصاد کشور همواره به اثبات رسانده‌اند، حضور توأم با مسئولیت در عرصه کار و تلاش زمینه‌ساز و خالق ارزش‌افزوده در حوزه خدمتی آنان بوده است.
وی با اشاره به اینکه، در تمامی آموزه‌ های دینی و در کلام بزرگان دین همواره از  ارزش کار و کارگر به نیکی یادشده، افزود: در نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز نقش کارگر، ارزش‌آفرینی کارگر در تمامی عرصه‌ها بالأخص عرصه‌های اقتصادی و اجتماعی ممتاز و برجسته محسوب می‌شود، که این مهم رسالت مسئولان را در ارائه خدمت مفید و منافع به این قشر عظیم و عزیز خطیر می‌نماید.
جهاندیده در ادامه گفت: وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی بر این باور و اعتقاد است که سپردن نقش به شرکای اجتماعی خود (کارگر  و کارفرما) و هم‌افزایی و مشارکت طلبی آنان در برآوردن حوائج و نیازمندی‌ها می‌تواند مؤثرترین اثربخشی را در پی داشته باشد که از مصادیق آن می‌توان به تشریک‌مساعی شرکای اجتماعی دولت در تعیین مزد اشاره نمود.
در پایان این همایش با اهداء لوح یادبود و هدایایی به کارگران نمونه از آنان تجلیل به عمل آمد.
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۰:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید