اخبار

دوره‌ی آموزشی ارزیابی خطرات ریسک ویژه مسئولین ایمنی کارگاه‌های جنوب استان سیستان و بلوچستان در بندر چابهار برگزار شد

دوره‌ی آموزشی ارزیابی خطرات ریسک ویژه مسئولین ایمنی کارگاه‌های جنوب استان سیستان و بلوچستان در بندر چابهار برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، به مناسبت آغاز دهه مبارک فجر و در راستای ارتقای سطح آگاهی مسئولان ایمنی شهرستان‌های چابهار، کنارک، سرباز، نیکشهر و قصرقند، دوره‌ی شناسایی خطرات ریسک و ارزیابی ریسک ویژه مسئولین ایمنی و دوره آموزش ایمنی ویژه کارفرمایان و پیمانکاران کارگاه‌های جنوب استان با حضور مهندس شیخ‌زاده رئیس بازرسی کارِ این اداره کل و امیریان سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان چابهار برگزار شد.
امیریان با اشاره به‌ضرورت برگزاری چنین دوره‌های آموزشی، اظهار داشت: گذراندن دوره ارزیابی ریسک یکی از شرایط اخذ صلاحیت برای مسئولان ایمنی معرفی‌شده از سوی کارگاه‌ها است و این دوره‌ها نقش مؤثری در پیشبرد اهداف آئین‌نامه و ارتقای کیفیت در عملکرد مسئولین ایمنی کارگاه‌ها دارد.
وی افزود: ازجمله راهکارهای مناسب برای ارتقای سطح بینش مسئولین ایمنی و مدیران کارگاه‌ها، آموزش قوانین و آیین‌نامه‌ها است.
سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندر چابهار با تأکید بر جدی گرفتن مباحث ایمنی توسط کارفرمایان و پیمانکاران، گفت: کارفرمایان و پیمانکاران باید توجه داشته باشند که در فاز ایده و طراحی هر پروژه‌ای باید ابتدا ریسک‌های موجود شناسایی و نسبت به کنترل آن‌ها تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.
در جریان برگزاری این دو دوره به سؤالات شرکت‌کنندگان پاسخ‌های لازم ارائه شد و در پایان نیز به شرکت‌کنندگان گواهینامه‌ی تأیید صلاحیت و گواهینامه آموزش ایمنی اعطا گردید.
۱۴ بهمن ۱۳۹۴ ۰۸:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید