اخبار

اولین نشست کارگروه توانمندسازی اقتصادی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازآفرینی محدوده‌ها و محله‌های هدف استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

اولین نشست کارگروه توانمندسازی اقتصادی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازآفرینی محدوده‌ها و محله‌های هدف استان سیستان و بلوچستان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، اولین نشست کارگروه توانمندسازی اقتصادی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازآفرینی محدوده‌ها و محله‌های هدف استان در محل سالن کنفرانس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با حضور مهندس مالکی سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و دیگر اعضاء کارگروه برگزار شد.
در این نشست مهندس مالکی رئیس کارگروه توانمندسازی اقتصادی و مشارکت‌های مردمی با تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر، اظهار داشت: در عرصه بین‌المللی و دیپلماسی سیاسی با رهبری مقام معظم رهبری و تدبیر رئیس‌جمهوری و وزیر امور خارجه به موفقیت‌های خوبی دست‌یافتیم و ورود رئیس‌جمهور چین و هیئت همراه و رفع تحریم‌ها، خود نشان از رونق اقتصادی است.
مالکی بابیان اینکه، 51 درصد جمعیت استان را روستاییان تشکیل می‌دهند، گفت: مهاجرت روستاییان به شهرها یکی از مهم‌ترین دلایل رشد حاشیه‌نشینی است و لازم است با برنامه‌ریزی صحیح در روستاها اشتغال مناسب را ایجاد کنیم.
وی با اعلام اینکه، طرح جامع همه نگر شهر زاهدان در دست بررسی است، افزود: بدون توجه به رشد و توسعه انسانی، توسعه پایدار امکان‌پذیر نیست و لازمه اجرای موفق طرح‌ها و پروژه‌ها، مشارکت مردمی است و این مهم باید موردتوجه قرار گیرد.
در ادامه این نشست جهاندیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و دبیر کارگروه توانمندسازی اقتصادی و مشارکت‌های مردمی با اشاره به تأکید قانون اساسی و سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران در سال 1404، جهت دستیابی به عدالت اجتماعی، گفت: مبارزه با فقر و محرومیت از اولویت‌های دولت تدبیر و امید است.
جهاندیده افزود: باهدف جلب مشارکت کلیه دستگاه‌های ذی‌ربط در فرآیند بازآفرینی بافت‌های هدف شهری و به‌منظور حفظ حقوق شهروندی و ارتقای کیفیت زندگی، ستاد ملی بازآفرینی پایدار محدوده‌ها و محله‌های هدف به ریاست رئیس‌جمهور و متناظر با آن ستاد استانی بازآفرینی پایدار محدوده‌ها و محله‌های هدف به ریاست استانداران در سطح استان‌ها تشکیل گردید.
وی در ادامه اظهار داشت: کارگروه توانمندسازی اقتصادی و مشارکت‌های مردمی مناطق و محلات هدف استان با ابلاغ رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان به‌عنوان رئیس کارگروه و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به‌عنوان دبیر کارگروه از سوی مهندس هاشمی استاندار و رئیس ستاد بازآفرینی استان تشکیل و رسمیت یافت.
در ادامه جلسه دیگر اعضاء کارگروه به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید