اخبار

دوره‌ی ارزیابی خطرات ریسک ویژه مسئولین ایمنی کارگاه‌ها در ایرانشهر برگزار شد

دوره‌ی ارزیابی خطرات ریسک ویژه مسئولین ایمنی کارگاه‌ها در ایرانشهر برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، دوره‌ی ارزیابی خطرات ریسک ویژه مسئولین ایمنی کارگاه‌های شهرستان ایرانشهر با حضور محمد ذاکر شیخ‌زاده رئیس بازرسی کارِ این اداره کل در محل سالن کنفرانس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایرانشهر برگزار شد.
خلیل احمد سلامی رئیس اداره‌ی تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ایرانشهر بابیان اهمیت بهداشت‌کار گفت: آموزش قوانین و آیین‌نامه‌ها می‌تواند راهکار مناسبی برای ارتقای سطح بینش کارگران، کارفرمایان و مسئولین ایمنی کارگاه‌ها باشد.
وی با اشاره به نظارت بر اجرای قانون کار و اجرای آیین‌نامه‌های حفاظت فنی و بهداشت‌کار به‌عنوان یکی از وظایف اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزود: اجرای آیین‌نامه‌های حفاظت فنی و بهداشت‌کار به‌منظور حفاظت و صیانت از نیروی انسانی و هم‌چنین پیشگیری از بروز حوادث ناشی از کار در واحدهای کارگری لازم‌الاجرا می‌باشند.
سلامی در این دوره‌ آموزشی که در راستای اجرای آئین‌نامه‌ی به‌کارگیری مسئولین ایمنی در کارگاه‌ها برگزار ‌شد، افزود: این دوره‌ها نقش مؤثری در پیشبرد اهداف آئین‌نامه و ارتقای کیفیت در عملکرد مسئولین ایمنی کارگاه‌ها داشته و در این دوره عمده روش‌های مناسب جهتِ ارزیابیِ ریسک و خطرات احتمالی آموزش داده می‌شود که نتایج حاصله را می‌توان به‌صورت مشهودی در مدیریت و تصمیم‌گیری در خصوص کنترل و کاهش پیامدهای حوادث و اتفاقات بکار برد.
ایشان با اشاره به پایین‌تر بودن هزینه‌های مالی و جانیِ پیشگیری نسبت به هزینه‌های درمان، گفت: هفتاد روش مختلف کیفی و کمی در ارزیابی ریسک وجود دارد که در حال حاضر برای شناسایی، کنترل و کاهش پیامدهای خطرات در دنیا به کار می‌روند.
در جریان برگزاری این دوره به سؤالات شرکت‌کنندگان پاسخ‌های لازم ارائه شد و در پایان نیز به شرکت‌کنندگان گواهینامه‌ی تأیید صلاحیت اعطا گردید.
۱۷ دی ۱۳۹۴ ۱۱:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید