اخبار

تعاونی‌های توسعه و عمران شهرستانی در شهرستان زاهدان راه‌اندازی می‌شوند

تعاونی‌های توسعه و عمران شهرستانی در شهرستان زاهدان راه‌اندازی می‌شوند
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به نیاز جامعه هدف و اهمیت تشکیل تعاونی‌های توسعه و عمران شهرستانی در شهرستان‌های استان، اظهار داشت: بخش تعاون ساختار مشارکت گرایی دارد و با توجه به اینکه رویکردهای مشارکت گرا در توسعه و عمران شهرها و روستاها بجای رویکردهای صرفاً دولتی مطرح‌شده، این بخش به کمک دولت آمده و در قالب شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهری، روستایی و عشایری می‌تواند ضمن اشتغال‌زایی به توسعه و عمران منطقه، کمک کنند.

 

جهاندیده با اشاره به جایگاه ویژه بخش تعاون در نگاه و رویکرد دولت تدبیر و امید و تدوین هفت راهبرد اساسی برای تحول بخش تعاون در وزارت متبوع، افزود: ترویج فرهنگ تعاون، توسعه مدیریت و توانمندسازی منابع انسانی تعاونی‌ها، تحکیم تعاملات شبکه‌ای، تقویت همکاری‌های بین دستگاهی، تأمین مشوق‌ها و منابع مالی، توسعه بازار تعاونی‌ها و تقویت برند تعاونی و تعمیم نظارت بر تعاونی‌ها از راهبردهایی هستند که می‌توانند تحولی بنیادین را در بخش تعاون رقم بزنند.

علیرضا بیک سرپرست اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان زاهدان نیز بابیان اینکه، شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی تابع قانون بخش تعاون و اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی می‌باشند، گفت: به‌منظور تسریع در رشد و توسعه شهرستان زاهدان، هدایت منابع مردمی به بخش‌های تولیدی و انجام طرح‌هایی که به دلیل افزونه زا (رانت زا) بودن آن امکان واگذاری به بخش خصوصی وجود ندارد شرکت‌هایی با عنوان (شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستانی) در شهرستان زاهدان تشکیل می‌گردد.

وی افزود: شرایط عضویت اعضا ء در این تعاونی. کلیه افراد حقیقی ساکن، شاغل یا متولد در شهرستان زاهدان می‌باشند و حداقل تعداد اعضا ء جهت ثبت تعاونی باید به میزان نیم درصد جمعیت شهرستان زاهدان باشند.

سرپرست اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان زاهدان ادامه داد: موضوع فعالیت این تعاونی‌ها، انجام فعالیت‌های عمرانی و آبادانی شهرستان و سرمایه‌گذاری، مالکیت و مدیریت در فعالیت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی و ایجاد و اداره واحدهای اقتصادی تولیدی توزیعی و خدماتی که مرتبط با تحقق اهداف تعاونی است.

بیک افزود: علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر و آشنایی با قانون تأسیس شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی به آدرس اینترنتی http://www.mcls.gov.ir/fa/law/258 مراجعه کنند.

 

۲۶ آذر ۱۳۹۴ ۰۸:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید