اخبار

جهاندیده: توسعه و تجهیز خانه‌های بهداشت کارگری می‌تواند در کاهش تهدیدها و آسیب‌های سلامت اجتماعی جامعه مؤثر باشد

جهاندیده: توسعه و تجهیز خانه‌های بهداشت کارگری می‌تواند در کاهش تهدیدها و آسیب‌های سلامت اجتماعی جامعه مؤثر باشد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بابیان اینکه 56 خانه بهداشت کارگری در سطح استان فعالیت دارند، اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل انتخاب خانه‌های بهداشت کارگری برتر در مرحله استانی از مجموع خانه‌های بهداشت کارگری استان تعداد 12 خانه بهداشت موفق شدند به مرحله استانی راه پیدا کنند.
 جهاندیده افزود: پس از تشکیل کارگروه متشکل از اعضاء شورای خدمات بهداشتی کارگران شامل نمایندگان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، مدیریت درمان تأمین اجتماعی و هلال‌احمر، با توجه به شاخص‌های ارزیابی، از بین 10 خانه بهداشت کارگری، خانه بهداشت معدن مس چهل کوره به‌عنوان خانه بهداشت برتر استان انتخاب شد.
وی خواستار ارتقاء وضعیت بهداشتی کارگاه‌های استان شد و گفت: کارفرمایان باید در محل کارخانه و یا کارگاه جهت رفاه حال کارگران برای تأسیس خانه بهداشت اقدام نمایند تا در این مراکز علاوه بر ارتقاء سطح آگاهی و رفتارهای بهداشتی کارگران درزمینهٔ بهداشت عمومی و بهداشت حرفه‌ای به کارگران شاغل خدمات بهداشتی و درمانی رایگان ارائه شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان وجود حداقل 50 شاغل در کارگاه‌های صنعتی و تولیدی و 25 نفر در کارگاه‌های معدنی را شرط اصلی تأسیس خانه‌های بهداشت کارگری اعلام کرد و افزود: توسعه و تجهیز خانه‌های بهداشت کارگری و فعال نمودن این مراکز می‌تواند تأثیر بسزایی در کاهش تهدیدها و آسیب‌های سلامت اجتماعی جامعه در زمینه‌های مختلف داشته باشد.
لازم به ذکر است با معرفی خانه بهداشت کارگری منتخب استانی به مرحله کشوری این خانه بهداشت می‌تواند جهت شرکت در این رقابت‌ها حضور پیدا کند.
۲۵ آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید