اخبار

طرح راه‌اندازی رستوران بانوان بندر کنارک در نشست کمیته تخصصی اشتغال

طرح راه‌اندازی رستوران بانوان بندر کنارک در نشست کمیته تخصصی اشتغال
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، نشست کمیته تخصصی اشتغال شهرستان کنارک با حضور حسین بر معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار، زرگری سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان کنارک و دیگر اعضا با موضوع اشتغال بانوان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
در این نشست حسین بر با اشاره به طرح راه‌اندازی رستوران بانوان توسط شهرداری، شیلات، شورای شهر و متقاضیان و ضرورت پیگیری این طرح، اظهار داشت: بانوان نیمی از جمعیت جامعه ما را تشکیل می‌دهند و متأسفانه به دلایل مختلفی حضور کم‌رنگی در فعالیت‌های اقتصادی دارند که لازم است برای مشارکت بیشتر آن‌ها در اجتماع برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم.
وی افزود: دستگاه‌های اجرایی موظف هستند فعالیت‌ها و مشاغلی را که قابل‌واگذاری به بانوان است را به دبیرخانه کارگروه اعلام نمایند تا با برنامه‌ریزی بعدی زمینه اشتغال و حضور بیشتر بانوان در فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی فراهم گردد.
در ادامه این نشست زرگری سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان کنارک بابیان اینکه، بیکاری از پیچیده‌ترین مشکلاتی است که در حال حاضر وجود دارد، گفت: چالش ایجاد اشتغال برای بیکاران یکی از مهم‌ترین مسائل اجتماعی روز کشور است و علیرغم توجه مسئولان برای ایجاد کار، کشور با انبوهی از افراد جویای کار مواجه است.
زرگری افزود: خوشبختانه در شهرستان کنارک به دلیل بهره‌مندی از پتانسیل بالا در زمینه‌های مختلف کشاورزی و فرآورده‌های شیلاتی، وجود شهرک صنعتی و اجرای پروژه‌های عمرانی و راه‌سازی کمتر با مشکل بیکاری مواجه هستیم.
وی ابراز امیدواری کرد با همکاری همه اعضا کمیته تخصصی اشتغال شهرستان بتوانیم در خصوص اشتغال بانوان و به‌کارگیری آنان در عرصه‌های مختلف اقتصادی -اجتماعی به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی نماییم تا از توانمندی‌های این قشر جامعه نیز استفاده مطلوب گردد.
در این نشست مصوب گردید:
- پیگیری لازم جهت جذب تسهیلات مشاغل خانگی با اولویت بانوان توسط ادارات صورت پذیرد و مشکلات نیز جهت اقدامات بعدی به فرمانداری اعلام گردد.
- اقدامات لازم جهت تأمین اعتبار به‌منظور در اختیار قرار دادن جوجه یک‌روزه به تعدادی از پرورش‌دهندگان مرغ بومی توسط جهاد کشاورزی انجام گردد.
- بازار محلی توسط شهرداری و اداره صنعت و معدن ساماندهی گردیده و بخشی ازآن‌جهت انجام فعالیت‌های اقتصادی در اختیار بانوان شهرستان قرار گیرد.
۱۵ آذر ۱۳۹۴ ۰۹:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید