اخبار

نشست مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان با مدیران مراکز کاریابی استان

نشست مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان با مدیران مراکز کاریابی استان
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، نشست هم‌افزایی و بررسی مشکلات کاریابی‌های استان با حضور مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و جمعی از مدیران کاریابی‌های استان در محل این اداره کل برگزار شد.
جهاندیده بابیان اینکه، کاریابی‌ها پل ارتباطی بین نیروی کار و بازار کار هستند، اظهار داشت: کاریابی‌ها با توجه به اینکه در خط اول اشتغال قرارگرفته‌اند، می‌توانند نقش مؤثری در اشتغال‌زایی، شناسایی و ایجاد فرصت‌های شغلی داشته باشند.
وی با اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها بالای کاریابی‌ها، خواستار تلاش بیشتر مدیران کاریابی‌ها در کمک به بهبود فضای کسب‌وکار استان و ریشه‌کنی معضل بیکاری شد و گفت: با توجه به شرایط اقتصادی به وجود آمده، حل مشکلاتی که در جامعه وجود دارد نیازمند تلاش مضاعف و هماهنگی بیشتر کاریابی‌های استان است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با درخواست صدور مجوز کاریابی در شهرستان‌های زهک و چابهار با توجه به نیاز جامعه هدف، موافقت کرد و ابراز داشت: به‌منظور همفکری و ارائه نظرات و پیشنهاد‌ها باید جلسات منظمی با مدیران کاریابی‌ها تشکیل شود.
وی با اشاره به آشنایی کاریابی‌ها به نیازهای بازار کار و شناسایی متقاضیان کار و همچنین نقش تأثیرگذار آن‌ها در راهنمایی کارجویان، افزود: کاریابی‌ها برای اینکه بتوانند در شرایط فعلی کارایی لازم را داشته باشند باید از شکل سنتی خارج‌شده و به سمت کاریابی مجازی و اعزام نیروی کار به خارج از کشور حرکت کنند و در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران با کشورهای نیرو پذیر ارتباط برقرار نموده و نیروهای موردنیاز را اعزام کنند.
در پایان این دیدار مدیران کاریابی‌ها نیز به بیان نظرات و پیشنهاد‌ها خود پرداختند.
۵ آذر ۱۳۹۴ ۱۳:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید