اخبار

دوره آموزشی شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک ویژه بازرسان کار در بندر چابهار برگزار شد

دوره آموزشی شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک ویژه بازرسان کار در بندر چابهار برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، دوره آموزشی شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک ویژه بازرسان کار استان با حضور مهندس ملک نیا، معاونِ مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در سالن کنفرانس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندر چابهار برگزار شد.
مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اعلام این خبر، اظهار داشت: این کارگاه آموزشی در راستای ارتقای سطح دانش فنی، آگاهی‌های تخصصی، عمومی و مهارت بازرسان کار و همچنین به‌منظور توانمندسازی آنان برگزار شد.
وی افزود: کارفرمایانی که نسبت به اجرای مقررات ایمنی حفاظتی و بهداشت‌کار بخصوص در کارگاه‌های ساختمانی اقدام ننمایند، در صورت عدم رفع نواقص ابلاغی پس از گزارش بازرسین کار به مراجع قضایی معرفی و نسبت به اجرای ماده 105 قانون کار و مقررات فصل 11 آن اقدام خواهد شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: در اجرای مدل خود بازرسی کارفرمایان مکلف به به‌کارگیری مسئول ایمنی مورد تأیید اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی می‌باشند تا نسبت به شناسایی و ارزیابی خطرات و کنترل آن‌ها در محیط کار اقدام و گزارش‌های آن را به‌صورت ماهیانه به اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ارسال نمایند . 
جهاندیده بابیان اینکه، این دوره‌ها نقش مؤثری در پیشبرد اهداف آئین‌نامه مذکور و ارتقاء کیفیت در عملکرد مسئولین ایمنی کارگاه‌ها دارد، افزود: شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک‌های ایمنی، بهداشتی و به‌منظور تحت کنترل قرار دادن آن‌ها ازجمله اهداف اصلی این دوره‌ها می‌باشد.
لازم به ذکر است، کارگاه عملی این دوره در بازدید از شرکت پروتئین آرمان جنوب تولیدکننده محصولات تحفه انجام شد.
۵ آذر ۱۳۹۴ ۰۸:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید