اخبار

انتخابات نمایندگان کارفرمایان در هیئت‌های حل اختلاف استان سیستان و بلوچستان برگزاری شد

انتخابات نمایندگان کارفرمایان در هیئت‌های حل اختلاف استان سیستان و بلوچستان برگزاری شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، در راستای اجرای ماده 164 قانون کار و آیین‌نامه مربوط به انتخابات اعضاء هیئت حل اختلاف، انتخابات نمایندگان مدیران در هیئت حل اختلاف اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با حضور 100 نفر از مدیران واحدهای کارگری در محل سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.
مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اعلام این خبر به نقش مراجع حل اختلاف در رسیدگی به دعاوی فی‌مابین کارگر و کارفرما اشاره کرد و اظهار داشت: حمایت از کارگر و کارفرما زمانی حاصل می‌شود که قانون کار به‌طور دقیق اجرا شود و باید به‌گونه‌ای در این هیئت‌ها عمل کنیم که ضمن رعایت کامل حقوق کارفرمایان و کارگران، موجودیت کارگاه نیز حفظ شود.
جهاندیده با اشاره به رابطه متقابل کارگر و کارفرما از دیدگاه قانون، گفت: هیئت‌های حل اختلاف مرکب از سه نماینده کارگران‌، سه نماینده کارفرمایان و سه نماینده دولت هستند که عالی‌ترین مرجع رسیدگی به اختلافات کارگری و کارفرمایی در قانون کار است و با توجه به اینکه تصمیمات این هیئت‌ها قطعی و لازم الاجراء است، آراء و تصمیمات آن از حساسیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.
وی افزود: مدیران واحدهای تولیدی خدماتی، صنعتی و کشاورزی از طریق انتخاب نمایندگان خود در مراجع قانونی، حضوری مؤثر در سرنوشت خود دارند.
پس از برگزاری انتخابات ، محمد تهی‌دست با 60 رأی، احمدرضا ریگی با 37 رأی، صالح سرحدی با 32 رأی، غلامعلی ساوه با 30 رأی، احمد ایزدی فر با 20 رأی و علی سلطانی با 20 رأی به‌عنوان نمایندگان کارفرمایان در هیئت های حل اختلاف انتخاب گردیدند.
۴ آذر ۱۳۹۴ ۰۸:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید