اخبار

پنجمین نشست شورای راهبری توسعه تعاون جنوب شرق کشور در بندر چابهار برگزار شد

پنجمین نشست شورای راهبری توسعه تعاون جنوب شرق کشور در بندر چابهار برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، پنجمین نشست شورای راهبری توسعه تعاون جنوب شرق کشور با حضور حسینی مشاور مهندس کلانتری معاون وزیر و مدیران کل استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد و هرمزگان در سالن کنفرانس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندر چابهار تشکیل شد.
هدف از برگزاری این نشست، توسعه و ترویج فرهنگ تعاون، بررسی راهکارهای فعال‌سازی تعاونی‌های غیرفعال و راکد، بررسی نقش بانک توسعه تعاون در تسهیل دسترسی‌ تعاونی‌ها به منابع مالی و اعتباری و بررسی امکان تغییر ساختار تعاونی‌های مصرف به شبکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای بود.
حسینی با تأکید بر توسعه تعاونی‌های دانش‌بنیان اظهار داشت: نقش تعاونی‌ها و سهم بالای صنایع کوچک در توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال بسیار تأثیرگذار است و هنگامی تعاونی‌ها می‌توانند مزیت نسبی را به دنبال داشته باشند که با همدلی در انتخاب شرکای خود یکپارچه‌سازی صورت دهند.
مشاور معاون وزیر بابیان اینکه، در حال حاضر بسیاری از برندهای بزرگ از همین کارگاه‌های کوچک تشکیل‌شده‌اند، افزود: صنایع کوچک نقش مؤثری در تولید و اشتغال دارند و نیاز است با تغییر نگرش و لازم است مسئولان در رسیدگی به این واحدها تجدیدنظر کنند و حمایت لازم را از این صنایع و کارگاه‌های کوچک داشته باشند.
 مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز در این نشست با اشاره به تأثیرگذاری تعاونی‌های دانش‌بنیان در ایجاد اشتغال برای نیروهای تحصیل‌کرده و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، گفت: تغییر نگرش و توجه ویژه به بخش تعاون می‌تواند باعث رشد و شکوفایی استعدادها شود و منطقه را در مسیر واقعی پیشرفت و توسعه قرار دهد.
وی بابیان اینکه ساماندهی تعاونی‌ها و فعال نمودن شرکت‌های تعاونی  می‌تواند دیدگاه مردم را نسبت به این بنگاه‌های اقتصادی بهتر کند، افزود: تأکید آیات قران، احادیث، فرمایشات مقام معظم رهبری و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در مورد تعاون، نشان‌دهنده اهمیت تعاون درحرکت به سمت تعالی و پیشرفت دارد و می‌توان با همدلی میان مسئولان و فعالان این بخش به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کرد و در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی گام برداشت.
در ادامه این نشست دیگر اعضاء شورای راهبری جنوب شرق کشور در خصوص اهداف و موضوعات عنوان‌شده به گفتگو و تبادل‌نظر پرداختند.
۳۰ آبان ۱۳۹۴ ۱۰:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید