اخبار

مراسم گرامیداشت روز عصای سفید در زاهدان برگزار شد

مراسم گرامیداشت روز عصای سفید در زاهدان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، به مناسبت 15 اکتبر مصادف با 23 مهرماه، روز جهانی عصای سفید، مراسم گرامیداشتی به همین مناسبت به همت انجمن نابینایان استان و با همکاری و مشارکت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در محل سالن همایش‌های این اداره کل برگزار شد.
در این مراسم که باهدف گرامیداشت روز عصای سفید و تقدیر و تشکر از نابینایان موفق برگزار شد، مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، سراوانی مدیرکل بهزیستی، جمعی از مسئولین، روشندلان و خانواده‌های آنان حضور داشتند.
از دیگر اهداف برگزاری این مراسم آشنایی بیشتر مسئولان و مردم با مسائل و مشکلات جامعه نابینایان و کم‌بینایان و همچنین توانمندی‌ها آنان است تا مسئولان و مردم بتوانند نقش مؤثری در رفع موانع و مشکلات پیش روی این قشر داشته باشند و با درک شرایط ویژه آنان و توجه بیشتر به رشد و بالندگی روشندلان در جامعه کمک کنند.
مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در این مراسم با تبریک روز عصای سفید به روشندلان عزیز، اظهار داشت: در بیان ارزش این روز مهم می‌توان به ثبت جهانی این مناسبت در دنیا اشاره کرد و با توجه به اهمیت آن لازم است که به نحو شایسته این مناسبت را مورد تکریم قرار دهیم.
جهاندیده افزود: فلسفه نام‌گذاری این روز، محترم شمردن حقوق اجتماعی نابینایان به‌عنوان عضوی از یک جامعه است و چه زیبا است که روشندلان را از جامعه جدا نکنیم و با پذیرش آن‌ها به‌عنوان عضوی از جامعه از نقش تأثیرگذار نابینایان در تعالی همه‌جانبه جامعه به‌خصوص تعالی معارف، اخلاق و ایمان در جامعه، بهره‌مند گردیم.
در ادامه جلسه سراوانی مدیرکل بهزیستی استان به قرائت پیام انوشیروان محسنی بندپی معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، پرداخت و گفت: هویت روز جهانی عصای سفید که طلایه‌دار حضور اجتماعی نابینایان قلمداد می‌گردد این حقیقت را گوشزد می‌کند که برای احیا حقوق افراد نابینا باید از ظرفیت‌های فعال خود آنان بهره گیریم.
محمد دهنوی رئیس هیئت‌مدیره انجمن نابینایان نیز در این جلسه به ارائه عملکرد انجمن پرداخت و از همکاری خیرین، مسئولین و خانواده‌ها به دلیل حمایت از انجمن و روشندلان تشکر و قدردانی کرد.
در پایان از تعدادی از روشندلان موفق در عرصه‌های اشتغال، فرهنگی، ورزشی، مسابقات قرآن کریم، مسئولان و حامیان انجمن، قدردانی شد و به‌رسم یادبود لوح و هدایایی به آنان تقدیم شد.
۲۳ مهر ۱۳۹۴ ۱۳:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید