اخبار

حضور استاندار و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان در همایش بین‌المللی مزیت‌ها و ظرفیت‌های تعاونی‌ها در توسعه اقتصادی و اجتماعی

حضور استاندار و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان در همایش بین‌المللی مزیت‌ها و ظرفیت‌های تعاونی‌ها در توسعه اقتصادی و اجتماعی
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، مهندس علی اوسط هاشمی و مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در نخستین همایش بین‌المللی مزیت‌ها و ظرفیت‌های تعاونی‌ها در توسعه اقتصادی و اجتماعی حضور پیدا کردند.
بر اساس این گزارش در این همایش 2 روزه دکتر علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حمید کلانتری، معاون امور تعاون، نمایندگان مجلس،اقتصاددانان، صاحبنظران حوزه تعاون و همچنین مهمانان خارجی از جمله وزیر تعاون زیمبابوه و مسولانی از سازمان بین‌المللی کار و مجمع جهانی تعاون و نیز نمایندگانی از کشورهای هند، استرالیا، اتریش، زلاندنو و... حضور دارند که آسیب‌شناسی توسعه بخش تعاون، کار‌آفرینی و اشتغال، تعاون و توسعه اجتماعی، ‌عدالت اجتماعی و کاهش فقر، مشارکت زنان و جوانان،از مهم‌ترین محورهای این همایش است.
این همایش با خوشامدگویی حمید کلانتری، معاون امور تعاون آغاز شد. وی هدف از برگزاری این همایش را تعامل فکری هرچه بیشتر با حضور سازمان‌های بین‌المللی و صاحب‌‌نظران کشورهای مختلف دانست. وی ضمن معرفی تاریخچه تعاون در ایران گفت: تعاون در ایران سابقه 80 ساله دارد و 100 هزار تعاونی فعال در سه گرایش تعاونی‌های تولیدی با 50درصد، تعاونی‌های خدماتی با 28درصد و تعاونی‌های توزیعی با 22درصد در کشور مشغول فعالیت هستند. 
علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این همایش بین‌المللی به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: مهم‌ترین رویکرد و سیاست دولت در بحث اشتغال تمرکز در بنگاه‌های خرد و کوچک و متوسط و استفاده از ظرفیت آنها در مشاغل خرد و خانگی است.
دکتر ربیعی در بخش دیگری از سخنان خود از تسهیلات صندوق کارآفرینی امید با کارمزد چهار درصد به تعاونی‌های گردشگری خبر داد و افزود: یکی از برنامه‌هایی که در بخش اشتغال دنبال می‌کنیم ایجاد تعاونی‌های گردشگری است و از تعاونی‌های گردشگری که درحوزه روستاها شکل بگیرد حمایت می‌کنیم.
بنا به اظهارات دکتر ربیعی، وزارت تعاون به دنبال متصل کردن تعاونی‌ها با سازمان فنی و حرفه‌ای و ارتباطات است تا حوزه کارآفرینی و مشاغل پشتیبان را به سمت تعاونی‌ها سوق بدهد. 
۱۳ مهر ۱۳۹۴ ۱۴:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید