اخبار

کمیته تخصصی اشتغال و سرمایه‌گذاری در شهرستان چابهار برگزار شد

کمیته تخصصی اشتغال و سرمایه‌گذاری در شهرستان چابهار برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، اولین جلسه کمیته تخصصی اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان چابهار با حضور خانم سرابندی مدیر اشتغال و کارآفرینی این اداره کل، آقای موهبتی معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار و برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد.
موهبتی معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار در این جلسه که در محل فرمانداری چابهار برگزار شد، با تاکید بر اهمیت اشتغال و کارآفرینی و ضرورت همکاری همه دستگاههای اجرایی در این زمینه، گفت:حوزه اشتغال حوزه عزت مداری هر کشور است بیکاری عاملی است که باعث ناهنجاری در جامعه شده و مقدمه هرگونه فساد در جامعه را فراهم میکند.
موهبتی افزود: هیچ کشوری اشتغال خود را با بخش دولتی حل نمیکند دولتها باید سیاست گذار باشند و اثر گذار و باید افراد هوشمند و فرهیخته را بکارگیرد.
سرابندی مدیر اشتغال و کارآفرینی نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت‌های مشترک اداره کارآفرینی و اشتغال با سایر ادارات استان، اظهار داشت: برگزاری جلسات طرح‌های مشکل‌دار در سطح استان با همکاری و تعامل دستگاه اجرایی و بانک عامل مرتبط با طرح مشکل‌دار، برگزاری جلسات تسهیلات طرح‌های مشاغل خانگی، ثبت و به‌روزرسانی فرصت‌های شغلی ایجادشده در سامانه رصد اشتغال با همکاری و تعامل کلیه دستگاه‌های اجرایی، برگزاری جلسات تفاهم‌نامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تحت عنوان اشتغال سبز با همکاری سازمان محیط‌زیست از مهم‌ترین فعالیت‌های انجام‌شده در این حوزه است.
وی افزود: از محل تسهیلات طرح مشاغل خانگی در سال 94 مبلغ 14 میلیارد تومان به طرح‌های واجد شرایط استان در بانک‌های عامل ملی، تجارت و رفاه کارگران اختصاص‌یافته است.
۱۳ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید