اخبار

برگزاری کارگاه آموزشی مشاغل خانگی کارشناسان اشتغال و بازار کار استان سیستان و بلوچستان در چابهار

برگزاری کارگاه آموزشی مشاغل خانگی کارشناسان اشتغال و بازار کار استان سیستان و بلوچستان در چابهار
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، کارگاه آموزشی مشاغل خانگی کارشناسان اشتغال و بازار کار استان با حضور خانم سرابندی مدیر اشتغال و کارآفرینی این اداره کل ، کارشناسان اشتغال ادارات شهرستان و کارشناسان دستگاه‌های مرتبط به‌منظور تبیین اهداف و چگونگی اجرای طرح در سطح شهرستان‌ها، برگزار شد.
این کارگاه آموزشی در راستای اجرای سیاست‌های ابلاغی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و باهدف آشنایی با چگونگی اجرا و تکمیل پرسشنامه اعتبار سنجی طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی ویژه عوامل اجرایی و کارشناسان در شهرستان‌های استان که با این طرح مشارکت دارند برگزار شد.
سرابندی بابیان اینکه در حال حاضر در دنیا کسب‌وکارهای خانگی به‌عنوان راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و کسب درآمد محسوب می‌شوند، گفت: کسب‌وکارهای خانگی مزایای بسیاری برای شاغلین این نوع کسب‌وکار در منزل دارد که ازجمله می‌توان به حذف هزینه‌های مربوط به خرید، رهن و اجاره کارگاه و ایاب و ذهاب و ایجاد زمینه‌های کار خانوادگی، استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده و همچنین انتقال تجارب از طریق آموزش غیررسمی بین اعضاء خانواده و ... اشاره داشت.
در ادامه این کارگاه آموزشی توضیحات کامل در خصوص نحوه تکمیل پرسشنامه مطابق با شیوه‌نامه ابلاغی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه شد و نظرات و پیشنهادات شرکت‌کنندگان موردبحث و بررسی قرار گرفت.
۱۲ مهر ۱۳۹۴ ۱۴:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید