اخبار

دیدار اورنگ، معاون بیمه‌ای و هماهنگی امور استان‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور با استاندار سیستان و بلوچستان

دیدار اورنگ، معاون بیمه‌ای و هماهنگی امور استان‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور با  استاندار سیستان و بلوچستان
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، عباس اورنگ معاون بیمه‌ای و هماهنگی امور استان‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور به همراه مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان و جمعی از مدیران با مهندس علی اوسط هاشمی ‌استاندار سیستان و بلوچستان در محل دفتر استاندار دیدار و گفتگو کردند.
مهندس هاشمی در این دیدار با اشاره به سکونت 51 درصد از مردم سیستان و بلوچستان در روستاها خواستار توجه و خدمت رسانی بیشتر مدیران استان به جامعه روستایی شد.
‌استاندار سیستان و بلوچستان گفت: توجه به روستاها باعث ماندگاری روستاییان، رونق تولید و جلوگیری از مهاجرت بی رویه به شهرها می شود.
وی با اشاره به بعد مسافت روستاهای استان با یکدیگر و مشکلات روستاییان خواستار همفکری با دهیاران برای شناخت مشکلات روستاها و تلاش برای حل مشکلات شد و افزود: مدیران ذیربط باید با جامعه روستایی تعامل بیشتری برقرار کنند و برای برقراری ارتباط با آنان شبکه‌های مردمی ایجاد کنند.
استاندار  با تاکید بر اهمیت بیمه های روستایی برای تضمین سود فعالیت‌های کشاورزی و تولیدی کشاورزان پیشنهاد برگزاری همایش‌هایی مرتبط با جامعه روستایی برای معرفی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان‌، روستاییان و عشایر به آنان را ارائه کرد و گفت: ارتباط چهره به چهره با روستاییان و عشایر، انجام کارهای فرهنگی و روشنگری در زمینه بیمه از روش‌های نهادینه کردن بیمه در بین جامعه روستایی استان می باشد.
در ادامه این دیدار عباس اورنگ معاون بیمه‌ای و هماهنگی امور استان‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور نیز یکی از دغدغه‌های نظام را کمک به روستاییان و عشایر و توسعه روستاها اعلام کرد و افزود: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر نهادی حمایتی از کشاورزان است که می تواند در مواقع ضرر و زیان آسیب های وارده به کشاورزان و عشایر را جبران کند.
وی همچنین خواستار معرفی این صندوق به جامعه روستایی و عشایری استان شد.
۱۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید