اخبار

نشست صمیمانه فعالان بخش تعاون با معاون سیاسی، اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان

نشست صمیمانه فعالان بخش تعاون با معاون سیاسی، اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، به مناسبت هفته تعاون، مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان به همراه جمعی از تعاونگران، مدیران اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاونی با جمشید نژاد معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار جمشید نژاد ضمن تبریک هفته تعاون به تلاشگران این عرصه به جایگاه تعاون در اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و اظهار داشت: در فعالیت‌های اقتصادی 3 بخش تعاون، بخش خصوصی و دولتی فعال هستند و تعاونی‌ها در اقتصاد کشور از جایگاه خوبی برخوردار هستند. 
معاون سیاسی اجتماعی استاندار با تأکید بر اینکه شرایط پس از تحریم می‌تواند زمینه خوبی برای حضور بخش تعاون در عرصه‌های اقتصادی باشد، گفت: بر اساس بیانات مقام معظم رهبری می‌تواند به اقتصاد مقاومتی از طریق تعاونی‌ها بهتر دست پیدا کرد.
وی توسعه بخش تعاون را یکی از راهکارهای حمایت از تولیدات داخلی دانست و افزود: امیدواریم با توسعه کیفی و کمی تعاونی‌ها ، شاهد رشد روزافزون تولیدات داخلی و همچنین اشتغال‌زایی باشیم.
در ادامه این دیدار جهاندیده مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام‌شده به بیان ارزش‌های بین‌المللی تعاون پرداخت و گفت: خودیاری، مسئولیت‌پذیری، مردم‌سالاری، برابری، انصاف و همبستگی مهم‌ترین ارزش‌های بین‌المللی تعاون می‌باشند و همچنین پایه‌گذاران اولیه تعاون در جهان به ارزش‌های اخلاقی همانند صداقت، شفافیت، مسئولیت‌پذیری اجتماعی و توجه به دیگران نیز معتقد بودند.
جهاندیده از عضویت داوطلبانه و آزاد، نظارت دموکراتیک اعضاء، مشارکت اقتصادی اعضاء، استقلال و عدم وابستگی، آموزش، تربیت و اطلاع‌رسانی، تعاون بین تعاونی‌ها و توجه به جامعه به‌عنوان اصول بین‌المللی تعاون یادکرد و افزود: با توجه به ویژگی‌های بخش تعاون می‌توان تعاونی‌ها را تقویت کرد و چنانچه تعاونی‌ها حمایت شوند، در فعالیت‌های اقتصادی می‌توانند مؤثر باشند.
در این نشست تعدادی از تعاونگران و مدیران اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاونی به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند.
۱۶ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید