اخبار

نشست هم‌اندیشی تعاون در بانک توسعه تعاون سیستان و بلوچستان برگزار شد

نشست هم‌اندیشی تعاون در بانک توسعه تعاون سیستان و بلوچستان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، نشست هم‌اندیشی تعاون با حضور جهاندیده مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان، ملایی مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان، مدیران اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاونی تولیدی، توزیعی و خدماتی به مناسبت هفته تعاون در محل سالن کنفرانس بانک توسعه تعاون استان برگزار شد.
 جهاندیده در این نشست با تبریک هفته تعاون به تلاشگران این بخش، اظهار داشت: تعاون یکی از سه رکن اقتصادی کشور در کنار بخش دولتی و خصوصی محسوب می‌شود، بخش تعاون و اقتصاد تعاون یک اقتصاد مردم پایه است و مبنای آن‌هم مشارکت، هم‌افزایی، ایجاد و استقرار عدالت اجتماعی در بخش‌های مختلف جامعه است.
وی افزود: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی پس از ادغامی که صورت گرفت، عهده‌دار برنامه‌های جدیدی شد و در بخش تعاون  7 برنامه راهبردی برای برون‌رفت تعاونی‌ها از مشکلات را مدنظر دارد که یکی از این برنامه‌ها، تأمین مشوق‌ها و منابع مالی در بخش تعاون است.
وی با تأکید بر اینکه، به‌عنوان متولی بخش تعاون در قسمت اداری و دولتی بخش تعاون به‌تمامی تعهدات خود عمل می‌کنیم، افزود: تعاونی‌های صید و صیادی و مرزنشینان با توجه به پتانسیل موجود در استان، می‌توانند به‌صورت یک برند در کشور فعالیت داشته باشد.
جهاندیده با اشاره به تأکید استاندار در خصوص ظرفیت مرزها و انجام مبادلات مرزی از طریق تعاونی‌های مرزنشینان، گفت: اقتصاد تعاون را یکی از پایه‌های رشد اقتصادی در دوران پس از تحریم می‌دانیم و امید است تعاونی‌ها نیز آمادگی خود را برای نقش‌آفرینی در دوران پساتحریم داشته باشند. 
یکی از گلایه‌مندی‌ها که درگذشته نیز در بخش تعاون وجود داشت در اختیار گذاشتن منابع مالی و تأمین مالی ارزان‌قیمت بود و امید است که این استان در مباحث مربوط به تسهیلات بانکی با توجه به مشکلات موجود به‌صورت خاص دیده شود.
در ادامه این نشست ملایی مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان با اشاره به توجه ویژه بزرگان نظام مقدس جمهوری اسلامی به جایگاه تعاون، گفت: افتخار می‌کنیم که عضوی کوچک از جامعه بزرگ تعاون هستیم. 
در پایان مدیران اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاونی تولیدی، توزیعی و خدماتی به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
۱۷ شهریور ۱۳۹۴ ۱۳:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید