اخبار

دیدار فرماندار کنارک با تعاونگران به مناسبت هفته تعاون

دیدار فرماندار کنارک با تعاونگران به مناسبت هفته تعاون
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، به مناسبت هفته تعاون ابراهیم زرگری سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان کنارک به همراه جمعی از تعاونگران با بختیار فرماندار کنارک دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار بختیار فرماندار شهرستان کنارک با تبریک هفته تعاون به‌ تعاونگران گفت: تعاونی‌ها، بخش عمده‌ای از اقتصاد کشور را مدیریت کرده و موجب مشارکت جامعه در سرمایه‌گذاری و توسعه همه‌جانبه می‌شوند و با توجه به اینکه شهرستان کنارک از فرصت مرز بهره‌مند است باید سهم سالانه صادرات تعاونی‌های مرزنشینان افزایش یابد تا بتوانند در بخش اقتصاد در منطقه تأثیرگذار باشند.
لذا به‌منظور حمایت از تعاونی‎ها، تلاش می‌شود مشکلات آن‌ها برطرف شده و زمینه فعالیت بیشتر تعاونی‎ها فراهم گردد تا هم فرصت‎های شغلی به وجود آمده حفظ‌شده و هم تعاونی‎ها خدمات مطلوب‌تری به اعضاء ارائه کنند.
بختیار بابیان اینکه، انتظار می‎رود تعاونی‎ها خود را ارزیابی کرده و ضعف‎های عملکردی خود را شناسایی و برای رفع آن‌ها تلاش کنند، گفت: باید دلایل عدم موفقیت و ضعف عملکرد تعاونی‌ها و میزان تأثیر کمبود نقدینگی، کمبود امکانات و ناکافی بودن زیرساخت‎ها، بروکراسی اداری، ضعف مدیریت، از دست دادن منابع درآمدی و عدم مشارکت اعضاء بررسی و تلاش شود نواقص موجود برطرف شود.
وی افزود: یکی دیگر از مشکلات تعاونی‌ها در شهرستان کنارک بدهی مالیاتی و تسهیلات، عدم تخفیف 20درصدی بیمه سهم کارفرما، طولانی شدن مدت‌زمان تأسیس و ثبت تغییرات در تعاونی‌ها است که لازم است اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان پیگیری لازم را انجام دهد.
زرگری نیز در این دیدار بابیان اینکه، در این شهرستان 120 واحد تعاونی در زمینه‌های تولیدی و خدماتی فعالیت دارند، گفت: به‌منظور بهبود سطح مدیریت و ارتقاء بهره‎وری در تعاونی‎ها و همچنین آشنایی متقاضیان تشکیل تعاونی‎ها با قوانین بخش تعاون در سال 93 تعداد 13 دوره آموزشی با حضور 195 نفر از فراگیران در 156 ساعت برگزارشده است.
سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کنارک با ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام‌شده در بخش تعاون، میزان صادرات تعاونی‎های مرزنشین را 14 میلیون دلار و واردات انجام‌شده را 6 میلیون و 559 هزار دلار اعلام کرد.
۱۷ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید