اخبار

دیدار تعاونگران استان سیستان و بلوچستان با نماینده محترم ولی‌فقیه در استان

دیدار تعاونگران استان سیستان و بلوچستان با نماینده محترم ولی‌فقیه در استان
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، به مناسبت هفته تعاون، مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه کارکنان این اداره کل و جمعی از تعاونگران استان با آیت‌الله سلیمانی نماینده محترم ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه معزز زاهدان دیدار کردند.
آیت‌الله سلیمانی با تبریک هفته تعاون، اظهار داشت: تعاون یعنی همکاری، یعنی اگر با افکار و اندیشه‌های هم نیز مشکل‌داریم در راستای اهداف جمعی و منافع ملی به منافع مشترک فکر کرده و در راستای تقویت آن قدم برداریم.
امام‌جمعه زاهدان افزود: بر اساس تعریف اسلام، انسان موجودی اجتماعی، اما قائل به مسائل فردی است، تا زمانی که منافعش تأمین شود در بعد اجتماعی رابطه برقرار می‌کند این یعنی آفت و باید این‌گونه نگاه را تغییر داد.
وی افزود: اگر به دنبال ترویج روحیه تعاون در سطح جامعه هستیم باید روحیه جمعی به دور از تعصبات قومیتی باید افزایش یابد و تا زمانی که به مسائل نگاه قومیتی داشته باشیم نمی‌توان ادعای توسعه‌یافتگی داشت.
ایشان افزودند: اصل نگاه اجتماعی و مدیریت باید در راستای نگاه تعاونی باشد، اصل همدلی و هم‌زبانی است و نباید به افراد از منظر قومیت، مذهب و مرام و مسلک نگاه کرد.
وی در ادامه گفت: دلیلی ندارد فردی خارج از استان بیاید با بهره‌گیری از مرزهای ما دام را وارد و به بازار مصرف داخلی ببرد، آن‌وقت تعاونی‌های مرزنشین این دیار بیکار نشسته و گذر روزگار کنند.
آیت ا... سلیمانی بابیان اینکه، وقتی رهبر معظم انقلاب از سیستان و بلوچستان به‌عنوان دروازه توسعه شرق کشور یاد می‌کند دیگر نباید شاهد این‌گونه عدم برنامه‌ریزی‌ها باشیم، افزود: باید مسئولان استانی در راستای احیای تعاونی‌ها و کاهش بروکراسی و پیچ‌وخم‌های اداری برای فعالان تعاونی حرکتی ارزنده از خود نشان دهند.
امام‌جمعه زاهدان افزود: باید با پنجره باز ضمن کاهش بروکراسی‌ها اداری، راه‌های اجرای طرح‌های تعاونی را توسعه دهیم نه اینکه رفتارها به‌گونه‌ای باشد که فعالان تعاونی انگیزه خود را از دست بدهند.
در این دیدار مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با تبریک هفته تعاون، به ارائه گزارشی از عملکرد بخش تعاون پرداخت و اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته و به دنبال توسعه دانش‌افزائی فعالان تعاونی‌ها در راستای انعقاد تفاهم‌نامه با فعالان تعاونی‌ها هستیم که اگر این تغییر نگاه صورت گیرد به‌یقین شاهد سهم آوری این بخش در اقتصاد استان خواهیم بود.
جهاندیده بابیان اینکه، برای نخستین بار در سطح کشور ستاد عالی توسعه بخش تعاون استان را تشکل داده‌ایم، افزود: این ستاد پس از انجام کارهای کارشناسی، سند توسعه تعاونی‌ها را  برای تصویب به ستاد مرکزی ارسال نموده است.
وی بابیان اینکه، اکنون در استان دو هزار و ۱۴۱ تعاونی در ۱۴ گرایش فعال است و ۸۹۳ هزار و ۱۶۳ نفر عضو فعال دارد، افزود: از مجموع تعاونی‌های تشکیل‌شده؛ تعاونی‌های کشاورزی با 30 درصد، تعاونی‌های خدمات با 25 درصد ، تعاونی‌های صنعتی با  13 درصد و تعاونی‌های مسکن با 8 درصد بیشترین تعداد تعاونی‌ها را دارا می‌باشند.
۱۵ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید