اخبار

جهاندیده خواستار اختصاص سبد امنیت غذایی به کارگران سیستان و بلوچستان شد

جهاندیده خواستار اختصاص سبد امنیت غذایی به کارگران سیستان و بلوچستان شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان با حضور در جمع پرشور نمازگزاران ، پیش از خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع شهرستان مهرستان سخنرانی کرد.
جهاندیده با تبریک هفته دولت و گرامی داشت یاد و خاطر شهدای دولت به‌ویژه شهیدان رجایی و باهنر به عنوان اسوه‌های مجاهدت در راه خدمت به مردم اظهار داشت: نقش مردم با بودن برمدار حمایت از انقلاب و مسئولین نظام در تمامی سالیان پس از پیروزی انقلاب اسلامی نقشی بی‌بدیل و برجسته بوده است، و لازم است تمامی مسئولان در جهت تحقق خواسته ها و مطالبات آنان گام بردارند.
وی در ادامه با اشاره به عملکرد خوب دولت تدبیر و امید در حوزه های مختلف ، به بیان مهمترین اقدامات حوزه کاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سطح کشور و استان پرداخت و افزود: با توزیع سبد امنیت غذایی در استان به بیش از یک‌میلیون نفر از مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، خواستار اختصاص سبد امنیت غذایی برای کارگران استان از وزارت متبوع هستیم.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اجرای دقیق سیاست کلان دولت تدبیر و امید را در استان مورد تاکید قرار داد و اجرای طرح بیمه همگانی سلامت، به حداقل رساندن دعاوی کارگری و کارفرمایی با بکار گیری شیوه‌های نوین دادرسی، احداث چهار مجموعه فرهنگی و رفاهی کارگران در سطح استان و کاهش محسوس حوادث منجر به فوت در واحدهای کارگری با بکار گیری شیوه‌های جدید مانند سیستم خود بازرسی و  با بازرسی درون کارگاهی را از مهمترین فعالیتهای انجام شده عنوان کرد.
 وی همچنین با اشاره به رویکرد استان درزمینهٔ اشتغال متناسب با ظرفیت و مزیت هر منطقه گفت:  کسانی که قصد سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی در سطح استان دارند می‌توانند بدون محدودیت از تسهیلات صندوق توسعه ملی بدون محدودیت منابع استفاده کنند. 
جهاندیده با اشاره به ابلاغ تسهیلات مشاغل خانگی بیان داشت: دبیرخانه کارگروه اشتغال استان آماده حمایت از تمامی طرح‌های مزیت دار در این زمینه است.
 وی در ادامه با تاکید بر مزیت‌های بخش تعاون از کلیه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی خواست با تشکیل تعاونی‌های دانش‌بنیان علاوه بر ایجاد اشتغال در سطح گسترده، از حمایت‌های در نظر گرفته برای این تعاونی‌های نوع جدید، بهره‌مند شوند.
در ادامه مولوی حسین زهی امام جمعه مسجدجامع مهرستان با تشکر از گزارش جهاندیده مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان، رویکرد مهندس هاشمی استاندار محترم را در اعزام معاونین خود و مدیران استانی به نقاط مختلف استان و حضور بین مردم ستودنی دانست.
۷ شهریور ۱۳۹۴ ۱۴:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید