اخبار

نشست معاون تعاون، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با جانشین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم

نشست معاون تعاون، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با جانشین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، ریگی معاون این اداره کل در نشستی مشترک با رسول نامی جانشین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان که در دفتر معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان که به منظور هم اندیشی پیرامون موضوع داوری اختلاف ها بخش تعاون برگزار شد، گفت: پیش از این نیز در زمینه حل اختلاف ها در بخش تعاون فعالیتهایی در ادارات شهرستانها انجام شده، و به این نتیجه رسیده ایم که هیات داوری را در اتاق تعاون به عنوان یک نهاد پیگیر جهت داوری و حل اختلاف ها ایجاد کنیم.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، ریگی معاون این اداره کل در نشستی مشترک با رسول نامی جانشین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان که در دفتر معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان که به منظور هم اندیشی پیرامون موضوع داوری اختلاف ها بخش تعاون  برگزار شد، گفت: پیش از این نیز در زمینه حل اختلاف ها در بخش تعاون فعالیتهایی در ادارات شهرستانها انجام شده، و به این نتیجه رسیده ایم که هیات داوری را در اتاق تعاون به عنوان یک نهاد پیگیر جهت داوری و حل اختلاف ها ایجاد کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت همکاری متقابل بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری اظهار داشت: با توجه به اینکه بر اساس آیین نامه، محدودیتهایی برای برخی کارکنان دولت و یا قضات دادگستری در زمینه ورود به داوری های بخش تعاون وجود دارد، بهتر است صاحب نظران این بخش در هیات داوری قرار بگیرند.

در این نشست رسول نامی جانشین معاونت اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اظهار داشت: پیرو جلسه قبلی با مهندس جهاندیده مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در پی این هستیم که بررسی کنیم که تاکنون چه اقداماتی انجام شده و این که امکان راه اندازی نهاد داوری تا چه اندازه وجود دارد؟

نامی با تاکید بر پیشگیری از وقوع جرم و ضرورت کاهش استفاده از قوه قهریه اظهار داشت: ورود به بخش داوری تعاون میتواند تا حد زیادی به حل اختلاف ها کمک کند، لذا درج آیتم های ضروری در قراردادها نیز می تواند از بروز اختلاف ها پیشگیری کند.

در ادامه غلام‌محمد طاهری دبیر اتاق تعاون سیستان و بلوچستان گفت: نیاز است از تجارب همکاران در دیگر استانها، که در ارتباط با تشکیل نهاد داوری بخش تعاون پیش از این فعالیت داشتند، استفاده کنیم.

در پایان این نشست توافق شد کارشناسان اتاق تعاون استان به همراه کارشناسان معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری نشستهایی را جهت بررسی ایجاد هیات داوری در بخش تعاون داشته باشند.     

 

 

۱۴ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید